Zamknij
REKLAMA

Dwie kontrole, dwie kary

12:09, 28.08.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego mińskiej komendy, dwa razy w krótkim odstępie czasu, zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca gminy Siennica. Mężczyzna dwa razy kierował w stanie po spożyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień, raz przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym jadąc 99 km/h. Wykazując lekceważący stosunek do prawa mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych kierujących.

W ubiegłym tygodniu policjanci ruchu drogowego, w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej jadącego Renaultem, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 99 km/h. Policjanci podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie wykazało u niego obecność niemal 0,5 promila alkoholu. Drogówka sprawdziła 30-latka w policyjnych systemach. Okazało się że mieszkaniec gminy Siennica nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak się okazało mężczyzna nagminnie łamie przepisy drogowe. Niespełna kilkanaście dni wcześniej również został zatrzymany jak jechał w stanie po spożyciu alkoholu. W organizmie miał wtedy 0,24 promila alkoholu.

Policjanci zespołu wykroczeń, którzy prowadzą czynności wyjaśniające w tych sprawach skierują wobec mężczyzny wnioski o ukaranie do mińskiego sądu. 30-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W takim przypadku każda kolejna jazda będzie już przestępstwem. Mężczyzna może również zostać ukarany wysoką karą grzywny.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone