Zamknij
REKLAMA

Policja uczciła setne urodziny

08:04, 10.08.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia, wyróżnień dla policjantów, a także nominacji na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. ksiądz biskup Kazimierz Gurda wraz z duchowieństwem i kapelanem siedleckiej policji ks. prałatem Kazimierzem Niemirką, Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, prezydent Siedlce Andrzej Sitnik, burmistrzowie i wójtowie gmin na czele ze starostą siedleckim Karolem Tchórzewskim.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w siedleckiej katedrze pod biskupa Gurdy.  W mszy, zgodnie z ceremoniałem policyjnym, wzięli udział funkcjonariusze policji z komendantem Andrzejem Dziewulskim. W uroczystości wzięli udział także zaproszeni przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, a także zaprzyjaźnionych służb oraz instytucji.

Główna część uroczystości odbyła się w CKiS w formie uroczystej zbiórki. Z tej okazji  mianowanie na wyższe stopnie otrzymało łącznie 84 funkcjonariuszy siedleckiej  komendy, w ty  w korpusie oficerów dwóch policjantów, w korpusie aspirantów 38 policjantów, w korpusie podoficerów 25 policjantów, zaś w korpusie szeregowych 19 policjantów.

Setna rocznica powołania policji państwowej to doskonała okazja, aby w szczególny sposób uhonorować współpracownikom i życzliwym osobom. Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski złożył  im szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę oraz wręczył  okolicznościowe upominki.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaprezentowany został  film przedstawiający siedlecką policję dawniej i dziś. Następnie wysłuchaliśmy  wspaniałego koncertu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, której towarzyszyli znani soliści. Na zakończenie goście zostali zaproszeni do obejrzenia  wystawy poświęconej 100-leciu powstania policji na terenie miasta i powiatu siedleckiego przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, a także mały poczęstunek. Wszyscy goście otrzymali również broszurę dotycząca powstania i działalności  policji państwowej na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

REKLAMA
(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pmmpmm

1 0

Dla mnie jesteście bandą pasożytów naćpanych etanolem. Ile przez miasto przelało się grup przestępczych? Dziesiątki. Ile osób trafiło do więzienia? W sumie nikt. Przynosicie raz na jakiś czas garść trawy i jesteście z siebie dumni. Rabujecie iskrami niewinnych kierowców i ogólnie, ciężko jest odróżnić policjanta od bandyty. Ja bym wam pozabierał emerytury. Dla mnie ktoś, kto okalecza, szczuje psem i zamyka do klatki człowieka, który zerwał sobie roślinkę i zapalił, nie jest godzien nazywać siebie nawet zwierzęciem. Będziecie kiedyś za to osądzeni i traficie do piekła. 01:30, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone