Zamknij

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Turnie

23:04, 11.06.2019 | A.K/Foto Stowarzyszenie Aktywni dla gminy Korytnica
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 2 czerwca, w Turnie, gm. Korytnica, mieszkańcy sołectwa na czele z sołtysem wsi Turna Emilią Cholerzyńską, Stowarzyszeniem Aktywni dla gminy Korytnica i węgrowskim Stowarzyszeniem Promocji Sportu i Rekreacji‎  zorganizowali imprezę, która zgromadziła nie tylko dzieci.

– Minimalnymi nakładami finansowymi, ale za to ogromnym zaangażowaniem wielu osób możliwe było przygotowanie wielu atrakcji dla dzieci – mówi Bożena Rudnik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach i członkini Stowarzyszenia Aktywni dla gminy Korytnica.

Tego dnia tradycyjnie nie zabrakło brokatowych tatuaży, malowania buziek, zaplatania kolorowych warkoczyków czy farbowania włosów kredą oraz różnego rodzaju animacji prowadzonych przez klowna. Dzieci mogły zjeść to co lubią najbardziej, czyli watę cukrową, popcorn czy ciasto przygotowane przez mieszkańców. Największą frajdą był jednak survivalowy tor przeszkód. Dzieci nie zrażone lejącym się z nieba upałem pokonywały go wielokrotnie. Nawet kilkuletnie szkraby próbowały swoich sił, bo chodziło nie o wynik, a o pokonanie toru i samego siebie. I o dziwo nawet nikt nie zapytał o nagrodę za jego pokonanie. Widocznie sam ruch był dla nich nagrodą. Późnym popołudniem na wiejskie boisko wkroczyły „starsze dzieci”, czyli samozwańcze drużyny piłkarskie. Mecz wzbudził wielkie emocje i zgromadził licznie publiczność. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego wspólnego grilla.

– To był naprawdę  udana impreza. Pokazała, że współpraca może przynieść wielkie efekty niewielkim kosztem – dodaje pani dyrektor.

(A.K/Foto Stowarzyszenie Aktywni dla gminy Korytnica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone