Zamknij
REKLAMA

Pięćdziesiątka UPH

17:03, 15.05.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach ma 50 lat. Urodziny uczelni zostały godnie uczczone.

Jubileusz zaczął się od mszy świętej w intencji społeczności akademickiej. W Kościele Katedralnym w Siedlcach zebrały się władze największej uczelni w regionie, a także pracownicy i uczniowie. Mszę konsekrował bp dr Kazimierz Gurda.

Kolejnym etapem obchodów był Koncert Jubileuszowy, który odbył się na Wydziale Humanistycznym. Wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Siedlec pod dyrekcją kpt. Dariusza Kaczmarskiego. Towarzyszyli jej soliści: Małgorzata Boć, Ewa Siembida, Marcin Sójka, Zbyszko Tuchołka. Koncert prowadził Tomasz Szuran. Na zakończenie prof. dr hab. Tamara Zacharuk podziękowała wykonawcom za wyjątkowe wystąpienie oraz zwróciła się do zebranych dziękując za wspieranie działalności Uniwersytetu i pracę na rzecz jego rozwoju. To było preludium nadchodzącego Święta UPH.

15 maja w gmachu Wydziału Humanistycznego - jak przypadło na święto - panowała podniosła atmosfera. Nie mogło być inaczej skoro w mury uczelni zawitały najważniejsze osoby z regionu na czele z prezydentem Andrzejem Sitnikiem, wójtem Henrykiem Brodowskim i starostą Karolem Tchórzewskim. Specjalnym gościem był wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Jarosław Gowin. Przekazał on na ręce rektor Tamary Zacharuk dwa czeki na łączną kwotę blisko ośmiu milionów złotych. To dofinansowanie unijne, które pomoże w dalszym rozwoju UPH.

O prezentach pamiętali także inni gości. Każdy z nich podkreślał niezwykle ważną rolę jaką pełni UPH w życiu Siedlec i regionu.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

BellaBella

3 2

Po ch... ten PiS tu przyjechał? 17:15, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone