Zamknij
REKLAMA

Nowatorski projekt w Siedlcach

14:10, 11.03.2019 | KS
Skomentuj
REKLAMA

W Siedlcach z udziałem ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego został zainicjowany program wypożyczania samochodów elektrycznych.

Wstępne pracę nad projektem carsharingu zostały zainicjowane za czasów prezydentury Wojciecha Kudelskiego. Zmiana władzy w magistracie nie wpłynęła na jego realizację. Zarówno eksprezydent Kudelski, jak i obecny Andrzej Sitnik stali ramię w ramię z ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim. - Wyrażam zadowolenie, że inicjatywa z wiosny ubiegłego roku została sfinalizowana. To nowy sposób korzystania z samochodów. Pierwsza porcja to pięć aut, dzięki niej możemy przyzwyczaić się do samochodów elektrycznych. Ich zalet i wad. W moim przekonaniu elektryfikacja transportu to w Polsce rzeczywista przyszłość. Zakładamy, że do końca 2020 roku w Polsce będzie funkcjonowała sieć punktów ładowania, która umożliwi swobodny dostęp do samochodów elektrycznych - powiedział minister Energii.

Mieszkańcy Siedlec mogą wypożyczać samochody elektryczne udostępnione w systemie carsharingu przez PGE Nowa Energia. W mieście została utworzona strefa, w której klienci mogą wypożyczać i oddawać elektryczne auta. Charakterystyczne biało-niebieskie samochody elektryczne z logo PGE można zlokalizować za pomocą smartfonów, z zainstalowaną aplikacją PGEmobility.pl. Aplikacja pozwala na zainteresowanie się w systemie carsharingu.

W czasie rejestracji należy podać swoje dane, przekazać zdjęcie prawa jazdy oraz zarejestrować kartę płatniczą. Po otrzymaniu potwierdzenia od operatora systemu można rozpocząć wypożyczanie samochodów. Auta wypożycza się i zostawia na ulicach Siedlec. Strefa, w której działa carsharing, obejmuje całe miasto i można ją obejrzeć w aplikacji. Można dzięki niej również zlokalizować samochody, które są dostępne do wypożyczenia.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Boża krówkaBoża krówka

7 0

Zajęli byście się panie prezydencie siedleckimi drogami. Bo łatać dziury każdy *%#)!& potrafi. Więcej wydajecie pieniędzy na dziury niż na normalne położenie drogi raz A dobrze. A nie co roku to samo...
15:39, 11.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AsikAsik

0 0

Kolego dokształć się. To był nie ten Prezydent. 21:34, 17.03.2019


L...L...

0 0

Bardzo chciał bym na ten temat z p.Prezydentem porozmawiać osobiście 21:35, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA