Zamknij
REKLAMA

Odblaskowe działania drogówki

09:41, 09.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego wykorzystują każdą okazję aby poprawić bezpieczeństwo pieszych. W związku z powyższym zaplanowali i przeprowadzili krótkie spotkania z pracownikami dużych zakładów pracy w Mińsku Mazowieckim. W czasie tych spotkań apelowali o zapewnienie sobie bezpieczeństwa poprzez korzystanie z kamizelek odblaskowych. Policjanci na zakończenie wręczyli pracownikom wspomniane kamizelki.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na poważne konsekwencje w przypadku uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Stąd apel policjantów aby zadbać o własne bezpieczeństwo m.in. poprzez korzystanie z kamizelek odblaskowych co przekłada się na poprawę naszej widoczności dla innych użytkowników drogi.

Policjanci mińskiej drogówki, zaplanowali i przeprowadzili w tym tygodniu kilka spotkań z pracownikami dużych zakładów pracy. Podczas takiego krótkiego spotkania wręczali kamizelki odblaskowe, apelując o obligatoryjne korzystanie z nich podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym – co wynika z przepisów prawa – ale również zachęcali aby ubierać taka kamizelkę zawsze wtedy kiedy jest słaba widoczność a my korzystamy z drogi.

Jak zaobserwowaliśmy spora grupa osób, kończących pracę w godzinach późnowieczornych do domów udaje się pieszo lub rowerem. Nasze działania skupiają się właśnie na tych osobach. Zachęcamy i apelujemy aby zadbać o własne bezpieczeństwo, zwłaszcza kiedy za oknem pogoda będzie sprzyjała podróżowaniu do pracy rowerem.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, muszą zostać otoczeni szczególną troską. W związku z tym Policja, w ramach działań dedykowanych bezpieczeństwu, prowadzi cykliczne akcje skierowane wobec różnych użytkowników dróg. Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", skierowana wobec pieszych i rowerzystów jest tylko jednym z przykładów działań jakie podejmuje Polska Policja w tym mundurowi z mińskiej „drogówki”.

Kolejne spotkania zostały już zaplanowane i będziemy je realizować w nadchodzących dniach. Chcemy odwiedzić wszystkie duże zakłady pracy, gdzie będziemy wręczać odblaski apelując o ich noszenie.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone