Zamknij
REKLAMA

Kiedy uczniowie wrócą do Żółkiewskiego?

07:30, 22.02.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Trwa remont IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach.

Budynek Stanisława Konarskiego 1 jest zabytkowy, więc przy jego remoncie musiały zostać zachowane wszelkie procedury. Ani projektanci, ani budowlańcy nie mogli sobie pozwolić na wszystko, ponieważ nad ich pracą czuwali specjaliści od ochrony zabytków.

Główny budynek IV LO przy ul. Konarskiego został wybudowany w latach 1843-44, według projektu znanego architekta Antonio Corazziego. Jego autorstwa jest także budynek Poczty przy ul. Piłsudskiego oraz dawnego Teatru przy ul. Świrskiego. Powierzchnia całkowita remontowanego obecnie budynku to 1526 m2, w tym powierzchnia użytkowa to 1164 m2, a kubatura obiektu 8 tys. m3. Po zakończeniu remontu IV LO im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego będzie miało do dyspozycji 2231 m2 powierzchni użytkowej, 18 sal lekcyjnych, pomieszczenia administracyjne, dużą szatnię z szafką dla każdego ucznia.

Od 2010 uczniowie szkoły nie mogą korzystać z jej budynku położonego niemal w ścisłym centrum miasta. Życie IV LO przeniosło się na Sokołowską, do zdecydowanie gorszej lokalizacji.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na lipiec bieżącego roku. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że rok szkolny 2019-20 zostanie rozpoczęty w odnowionych murach.

 

Foto: Janusz Mazurek

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone