Zamknij
REKLAMA

Szkolenie dla seniorów w siedleckiej komendzie

14:22, 18.02.2019 | KS
Skomentuj
REKLAMA

18 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” - realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu oraz Narodowy Bank Polski. Przedmiotowe szkolenia maj na celu poprawę szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych, w tym bezpieczeństwa finansowego.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach wychodząc naprzeciw problemom społecznym jakimi są oszustwa finansowe, dokonywane na osobach starszych ,organizuje szkolenie kaskadowe w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”. Nasze starania  aktywnie wsparło Starostwo Powiatowe w Siedlcach. Realizacja projektu przewidziana jest na luty 2019 roku i obejmuje dwa etapy. Pierwszy to szkolenia stacjonarne odbywające się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 66, natomiast drugi filar działań to spotkania realizowane na terenie powiatu siedleckiego, w świetlicach wiejskich, klubach seniora itp. Dzisiaj odbyło się drugie spotkanie. Do współpracy zaprosiliśmy Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach realizujących projekt pod nazwą "Olabogababciu", który ma na celu uświadomienie seniorom sposoby działania oszustów metodą popularnie zwaną „na wnuczka”.

Młodzież przygotowała nawet scenki rodzajowe obrazujące różne typy oszustw. Rzecznik Praw Konsumenta z Urzędu Miasta Siedlce zapoznał uczestników spotkania z przysługującymi im prawami oraz przygotował dokumenty jakie składamy w ramach reklamacji w placówkach handlowych , które otrzymali wszyscy seniorzy. Pracownicy banku Santander Bank omówili nowoczesne technologie finansowe z zakresu bankowości elektronicznej. Funkcjonariusze siedleckiej straży pożarnej przedstawili zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniora w domu i gospodarstwie(eksploatacja urządzeń na gaz, pierwsza pomoc przedmedyczna). Policyjny psycholog skupił się na treningu asertywności, a pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach przeprowadzili  zajęcia aktywizujące. Policjanci zaprezentowali naszym gościom podstawy samoobrony dla seniorów - zasady bezpiecznych zachowań i rozpoznanie ewentualnych zagrożeń. Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani poruszanymi tematami. Padło wiele pytań, szczególnie pod adresem Rzecznika Praw Konsumentów. Widać, że tego typu spotkania są naprawdę potrzebne.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%