Zamknij
REKLAMA

Siedleccy miłośnicy motoryzacji zapraszają wszystkich mieszkańców na Moto Wigilię

11:49, 05.12.2017 | Organizatorzy
REKLAMA
Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się ogromnymi krokami. Dla większości z nas są czasem szczęścia i radości. Niestety, są również takie osoby, które ze względu na samotność lub ubóstwo nie przeżywają tego wyjątkowego czasu w równie przyjemny sposób. Nie zapomnieli o nich fani wszelkich form motoryzacji zrzeszeni w Siedleckim Stowarzyszeniu Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba”, klubie motocyklowym FMB Siedlce oraz grupie Natura-lnie 4x4, którzy już po raz czwarty zorganizują na placu Sikorskiego „Moto Wigilię”.

Od godz. 10 rano w sobotę, 16 grudnia, będą serwować wszystkim mieszkańcom miasta gorący bigos, grochówkę i herbatę. Będą też świąteczne pierogi i słodycze – wszystko oczywiście całkowicie za darmo.

– Zima jest dla nas czasem mniejszej aktywności. Nasze pojazdy czekają w garażach na nieco cieplejszą aurę, dlatego staramy się w tym okresie zrobić coś dla innych. Spotykamy się i gotujemy 500 litrów bigosu i grochówki – mówi Maciej Mikołajewski, prezes MTZ Korba.

Dymiąca i rozsiewająca wokół kuszący zapach kuchnia polowa pojawia się w centrum Siedlec przed Wigilią już od 4 lat. Natychmiast ustawia się do niej długa kolejka smakoszy, którzy mogą liczyć na tyle dokładek, ile tylko zdołają zjeść.

– To są naprawdę bardzo wzruszające chwile. Kiedyś przy kuchni pojawił się kilkunastoletni chłopiec ze słoikiem i spytał, czy może zabrać trochę bigosu do domu, dla rodziców. Napełniliśmy nim wszystkie naczynia, jakie mieliśmy pod ręką, a na dokładkę wcisnęliśmy mu kilka bochenków chleba. Dla takich chwil warto się trochę natrudzić – dodaje Radosław Błoński z FMB Siedlce.

Oprócz gorącego posiłku i słodkości dla najmłodszych przewidziano także inne atrakcje. – Jeśli pogoda pozwoli, to być może będzie można przejechać się saniami św. Mikołaja zaprzężonymi w mechaniczne renifery” – dodaje Piotr Prokurat z klubu Natura-lnie 4x4.

Będzie można również złożyć życzenia świąteczne swoim najbliższym korzystając z naszej sceny i mikrofonów. Składanie życzeń rozpoczną władze naszego miasta a potem będzie mógł to uczynić każdy z mieszkańców.

Imprezę uświetnią jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników MEDITRANS Siedlce, koncert zespołu „Wolni Jak Motyle” oraz DJ Jakson. Nagłośnienie zapewni Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Całe to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez naszych Szanownych Sponsorów – firmy: SIEDLECKI BROWAR RESTAURACYJNY „BROFAKTURA”, BOZAMET Sp. z O.O., FREZDROM Grzegorz Kazimierczak, LiR Sp. z O.O. , AGROTOP Sp. z O.O., CEMHURT Sp. z O.O., KORONTO Sp. z O.O., BMK Sp. z O.O., STALFA  Sp. z O.O., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Sp. z O.O.,  Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z O.O.

(Organizatorzy)
REKLAMA

Komentarze (1)

KrzysztofKrzysztof

0 0

http://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/9716,moto-wigilia-w-siedlcach

To jest link do relacji z ubiegłorocznej imprezy.
ZAPRASZAMY 20:34, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone