Zamknij
REKLAMA

Ekipa programu „Nasz nowy dom” w Ostrówku!

21:54, 16.05.2017 | A.K/Fot. Materiały Polsatu
REKLAMA
Skomentuj

Program „Nasz nowy dom” odmienił życie rodziny z Ostrówka (gmina Łochów, powiat węgrowski). Niezwykłe zmiany można było obejrzeć w ubiegły czwartek, w telewizji Polsat.

„Nasz nowy dom” to program, który pomaga rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Gospodynią programu jest Katarzyna Dowbor. To ona odwiedza tych, których nie stać na remont domów. Efekty zachodzących zmian można oglądać w każdy czwartek, w godzinach wieczornych na Polsacie.

Tym razem ekipa pani Kasi przyjechała do Ostrówka, gdzie mieszka pan Piotr z dwoma synami – dorosłym 20-letnim Kamilem i chorym na autyzm 13-letnim Dominikiem (dorosła córka już się wyprowadziła). Rodzina mieszka bez mamy, która jakiś czas temu opuściła męża i dzieci. Pan Piotr jest po trzech zawałach i dodatkowo cierpi na zakrzepicę. Z tego względu nie może podejmować się ciężkich prac. Rodzina mieszka w małym domu podzielonym na dwie części (w drugiej mieszka babcia chłopców, która nie chciała uczestniczyć w programie). Warunki mieszkalne były trudne. Panowie spali w jednym pokoju na trzypiętrowym (!) łóżku, chłopcy nie mieli własnego kącika na nauki. Wiele do życzenia pozostawiała też łazienka i pokryty eternitem dach. Na ścianach widoczna była wilgoć i pleśń. Katarzyna Dowbor nie ukrywała, że pracy będzie mnóstwo. Podjęła się jednak zadania i postanowiła pomóc rodzinie z powiatu węgrowskiego. W ciągu pięciu dni szary i zaniedbany dom zamienił się w prawdziwą perełkę Ostrówka. Wymieniono dach, położono elewację i od nowa zagospodarowano wnętrze budynku. Pokój pana Piotra i Dominika został podzielony specjalnym parawanem na dwie części, tak, by obaj mogli w każdej chwili oglądać telewizję lub udać się na spoczynek nie przeszkadzając sobie nawzajem. Pokój dla Kamila ekipa pani Kasi urządziła na poddaszu. Tam nastolatek będzie mógł nie tylko zapraszać znajomych, ale także przygotowywać się do szkoły policyjnej, o której marzy od dawna. Na pięknym wyposażeniu zyskały również kuchnia, łazienka i przedpokój. Pan Piotr, który wrócił z synami z odpoczynku widząc nowe oblicze swego domostwa nie mógł się nacieszyć. Nie obyło się też bez podziękowań i chwil wzruszenia. Jak wszyscy panowie z Ostrówka przyznali ich marzenia w końcu się spełniły.   

(A.K/Fot. Materiały Polsatu)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018