Cieszy wygrana, choć mógł być pogrom

17:59, 13.10.2018 KS Aktualizacja: 07:26, 14.10.2018

Podopieczni Marcina Prasoła wygrali 2:1 z Siarką Tarnobrzeg. Wygrana cieszy, choć mogła być wyższa i "szybsza".

Trener dokonał jednej wymuszonej zmiany w jedenastce. Wykartkowanego Sebastiana Krawczyka zastąpił Mateusz Bochnak. Wypożyczony z Pogoni Szczecin piłkarz miał udział przy pierwszym trafieniu. Z lewej flanki centrował Adam Mójta, Adrian Paluchowskiego przepuścił piłkę, a Bochnak przełożył rywala. W powstałym zamieszaniu najlepiej odnalazł się snajper Paluch, który pokonał Krystiana Krupę. Po zdobytym golu kołyską uczczono narodziny Adama Rybskiego. A działo się to wszystko w piątej minucie.

W 13 o prezent dla siebie postarał się Andrzej Rybski, który celnie główkował po wrzutce Mójty z rzutu rożnego. Po kwadransie Pogoń miała rywala na deskach, ale nie dobiła go. Siarkowcy odżyli po zabójczym kwadransie i zaczęli grać swoją piłkę. Mieli mnóstwo stałych fragmentów, które nie przekładały się na realne zagrożenie. - Moi piłkarze chyba zostali w podróży - powiedział Włodzimierz Gąsior o pierwszym kwadransie w wykonaniu swoich piłkarzy.

Do przerwy było 2:0 dla siedlczan. W 51 minucie mecz powinien zamknąć Paluchowski, ale nie wykorzystał dobrej piłki do Mójty. Chwilę później piłka wylądowała w bramce Krupy po główce Rybskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Mecz na nowo otworzył się w 60 minucie. Dośrodkowanie Kamila Raduljego z rzutu wolnego strzałem z głowy na bramkę zamienił rezerwowy Krzysztof Ropski. W kolejnych minutach Siarkowcy przejęli inicjatywę, ale nie zdołali zaskoczyć dobrze dysponowanego Misztala. W 84 minucie Piotr Marciniec ostemplował poprzeczkę bramki gości. To był sygnał do walki wet za wet. W emocjonującej końcówce Pogoń zmarnowała dwie 100-procentowe kontry (złe podanie Paluchowskiego i Dominik Barciak sam na sam), ale i Radulj miał piłkę meczową na remis w doliczonym czasie gry. Siedlczanie wygrali 2:1 i zdobyli trzy punkty, a to było najważniejsze!

W sobotę 20 października Pogoń zagra w derbach Mazowsza z Radomiakiem Radom. Początek wyjazdowego meczu o 15:00.

Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 2:1 (2:0)

Bramki: Adrian Paluchowski 5, Andrzej Rybski 13 – Krzysztof Ropski 60

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak. 23. Damian Mosiejko (64, 8. Tomasz Margol), 16. Bartosz Wiktoruk (88, 99. Dominik Barciak), 18. Andrzej Rybski (77, 21. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta (74, 9. Kamil Walków) – 87. Adrian Paluchowski