Pogoń przegrała z Izraelczykami

23:20, 25.07.2018 KS Aktualizacja: 23:22, 25.07.2018

Przebywający na zgrupowaniu w Siedlcach Hapoel Katamon Jerozolima wygrał 1:0 z Pogonią Siedlce.

Pogoń wciąż szuka nowych piłkarzy do kadry pierwszej drużyny. Sztab szkoleniowy w sparingu z przedstawicielem zaplecza izraelskiej ekstraklasy przyglądał się grze Damiana Gałązki (ŁKS 1926 Łomża), Filipa Żagla (Odra Opole) oraz młodzieżowca o nieustalonych personaliach.

W pierwszej połowie Hapoel posiadał optyczną przewagę. W 8 minucie siedlczanie tylko dużej dozie szczęścia zawdzięczają to, że nie stracili bramki po jednym z trzech strzałów rywali. Chwilę później nad stadion nadciągnęła ulewa, która na szczęście okazała się przelotna. W 40 minucie Rafał Misztal sfaulował we własnej szesnastce Williama Agadę i sędzia musiał wskazać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Do piłki podszedł Eden Shrem i pewnym strzałem pokonał golkipera Pogoni. Do przerwy było 1:0 dla Hapoelu.

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali wielu roszad w składach. Józef Burta nie narzekał na nadmiar pracy. Więcej roboty miał jego vis-à-vis Raz Rahamim. Szczególnie musiał uważać po zagraniach Adama Mójty, który od wejścia na boisko opanował lewą flankę. Dodatkowo chętnie uderzał z dystansu. Bramkarz Hapoelu pomimo kilku niepewnych interwencji nie dał się pokonać. Tak więc Pogoń przegrała 0:1.

W sobotę 28 lipca Pogoń wróci do ligowej młócki. Pierwszym wyjazdowym rywalem siedlczan w sezonie będzie Olimpia Grudziądz. Początek meczu o 18:00.

Pogoń Siedlce – Hapoel Katamon Jerozolima 0:1 (0:1)

Bramka: Eden Shrem 41 k

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Józef Burta) – 34. Damian Gałązka (59, 14. Sebastian Krawczyk), 20. Maciej Wichtowski (46, 8. Tomasz Margol), 15. Paweł Łydkowski (59, 3. Szymon Przystalski), 11. Dariusz Brągiel (59, 6. Adam Mójta) – 2. zawodnik testowany (59, 7. Paweł Garyga), 23. Damian Mosiejko (59, 10. Lucas Guedes), 27. Piotr Marciniec (59, 99. Dominik Barciak), 18. Andrzej Rybski (59, 21. Michał Wrzesiński), 22. Filip Żagiel (46, 24. Bartosz Wiktoruk) – 9. Kamil Walków (59, 7. Adrian Paluchowski)