Juniorzy dźwigali w Siedlcach

08:30, 30.04.2018 KS Aktualizacja: 14:51, 30.04.2018

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W punktacji drużynowej zwyciężył WLKS Siedlce-Nowe Iganie, zdobywając 74 pkt. Na podium uplasowały się Narew Pułtusk (64) i UOLKA Ostrów Mazowiecka (64). Feniks Siedlce zajął szóste miejsce - 18 punktów.

Ze złotego krążka i zwycięstwa w klasyfikacji Sinclaira radował się sztangistka WLKS Karolina Hyla (kat. 69 kg) - 139 kg, 179,13 pkt. O medal z najcenniejszego kruszcu postarali się także: Dominik Dziewulski (105 kg) - 230 kg i Maksim Łukasik (+105 kg) -105 kg. Nie gorsi chcieli być reprezentanci siedleckiego Feniksa: Adrian Kędziora królował w kat. 69 kg - 190 kg, zaś Konrad Romańczuk w kat. 85 kg - 241 kg.

Srebra przypadły w udziale tercetowi z WLKS: Dominice Szczygielskiej (58 kg) - 70 kg, Tomasz Nowosielski (62 kg) - 147 kg oraz Kacper Księżopolski (105 kg) - 185 kg. Brąz zdobyła ich klubowa koleżanka - Aleksandra Starak w kat. 58 kg - 65 kg. Trzecie miejsce zajął również Jakub Wierzbicki (MLKPC Sokołów Podlaski) w kat. 85 kg - 160 kg.