Ruch zepsuł święto Pogoni

17:54, 24.09.2017 KS

Pogoń Siedlce przegrała 1:3 z Ruchem Chorzów.

Pogoń Siedlce przystąpiła do meczu z 14-krotnym mistrzem Polski z trzema zmianami w wyjściowej jedenastce. Do składu wskoczyli Łukasz Jegliński (po okresie rekonwalescencji), Dawid Polkowski (młodzieżowiec) oraz Mateusz Żytko (odcierpiał pauzę za czerwoną kartkę). Poza kadrą znaleźli się Miroslav Pastva oraz Jakub Szrek, natomiast Michał Bajdur rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie obie drużyny się na uniknięciu błędów w tyłach. Po trwającym kwadrans badaniu sił Niebieskich siedlczanie ruszyli do ataku. W 16 minucie Nikołaj Bankow ostatnim wysiłkiem sięgnął piłki, dzięki czemu uprzedził Dariusza Zjawińskiego. Chwilę później znakomitą okazję miał Dominik Kun. Jarosław Ratajczak zacentrował z lewego skrzydła, a skrzydłowy Pogoni główkował tuż obok bramki gości. Ruch nie pozostawał dłużny siedlczanom, ale Rafał Misztal i spółka byli skuteczni w swoich poczynaniach. Do końca pierwszej połowy obie drużyny skutecznie wytrącały swoje atuty. Remis 0:0 właściwie oddawał przebieg boiskowych wydarzeń.

W 52 minucie Grzegorz Tomasiewicz powinien wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, jednak piłka po jego strzale z głowy zatrzymała się na poprzeczce. Ruch mógł odpowiedzieć po strzale Vilima Posinkovicia, lecz Rafał Misztal sparował piłkę w bezpieczną strefę. W 57 minucie Misztal był bezradny. Posinković zagrał wzdłuż linii bramkowej do Balickiego, który z bliska wyprowadził Ruch na prowadzenie. Trener Łopatko dokonał ofensywnych zmian i na ich efekty nie trzeba było długo czekać. W 66 minucie Wichtowski nieznacznie przestrzelił z woleja po centrze Michała Bajdura. W 73 minucie Bankow popisał się znakomitą interwencją po uderzeniu Zjawy z rzutu wolnego. Pogoniści nie poddali się. W 84 minucie Jarosław Ratajczak mocnym uderzeniem sfinalizował centrę Polkowskiego. Radość gospodarzy była chwilowa. W 87 minucie rezerwowy Bartosz Nowak zdobył bramkę po pięknym uderzeniu z około 20 metrów. W końcówce Michał Walski trafił do pustej bramki po tym jak Misztal ruszył do ataku, aby pomóc kolegom przy rzucie rożnym.

W sobotę 30 września o 18:00 Pogoń zagra w Tychach z GKS.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:3 (0:0)

Bramki: Jarosław Ratajczak 84 – Artur Balicki 57, Bartosz Nowak 87, Michał Walski 90+2

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła, 21. Łukasz Jegliński (60, 11. Michał Bajdur), 10. Grzegorz Tomasiewicz (84, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun (63, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński