Zamknij

Zawody im. Jakimiaka po raz dziewiąty

09:14, 13.09.2017 | KS
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek 19 września od 10:00 na siedleckim stadionie lekkoatletycznym rozpoczną się zmagania w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych im. Henryka Jakimiaka.

Celem zmagań adeptów lekkoatletyki ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie popularyzacja lekkiej atletyki na terenie województwa mazowieckiego i województw ościennych, także wyłonienie utalentowanej młodzieży dla sekcji klubowych. Organizatorem zawodów będzie Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce-Nowe Iganie. Współorganizatorzy to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, Powiat Siedlecki, Gmina Siedlce, Urząd Miasta Siedlce oraz Fundacja Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży „Szansa dla Młodzieży”.

W programie zawodów przewidziano wyścigi na dystansach od 100 do 2000 metrów, zmagania sztafet oraz rywalizację w konkurencjach technicznych i rzutowych. Prawo startu w zawodach posiadają uczniowie i uczennice szkół urodzeni w 2002 r. lub później. Każda szkoła może zgłosić dowolną ilość dziewcząt i chłopców, każdy uczestnik może startować tylko w jednej konkurencji oraz w sztafecie z zachowaniem przepisów PZLA. W jednej konkurencji można zgłosić maksymalnie 3 osoby.

Zgłoszenia do zawodów można kierować na adres: WLKS ul. Kazimierzowska 23, 08-110 Siedlce do dnia 15.09.2017 r. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imię zawodników z podaniem rocznika oraz konkurencji oraz być opatrzone podpisem dyrektora właściwej szkoły oraz lekarza zezwalającego na udział w zawodach. Legitymacje szkolne mogą być sprawdzane w dniu zawodów w przypadku protestów lub wątpliwości. Ostateczna weryfikacja zgłoszeń będzie możliwa 15 września w biurze WLKS w Siedlcach do godz.12:00, tel/fax: (25) 6339508, e-mail: wlksi@wp.pl.

Do punktacji szkół zaliczane będą punkty zdobyte przez wszystkie zawodniczki i zawodników, według klucza: I m - 9pkt., II m - 7 pkt., III m - 6 pkt., IV m - 5 pkt., V m - 4 pkt., VI m - 3 pkt., VII m - 2 pkt., VIII m - 1 pkt. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium otrzymają indywidualne nagrody w postaci medali i dyplomów. Dziesięć szkół otrzyma puchary. Koszty organizacyjne imprezy pokrywa organizator. Przejazdy i wyżywienie pokrywają jednostki delegujące.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018