Świetny występ Staręgi. Polak ósmy na mistrzostwach świata

18:26, 23.02.2017 robo/ foto: Tomasz Markowski/newspix.pl

Maciej Staręga zajął ósme miejsce w sprincie techniką łyżwową na mistrzostwach świata w fińskim Lahti. Biegacz UKS"Rawa" Siedlce mimo bardzo dobrej postawy odpadł w półfinale. Mistrzem świata został Włoch Federico Pellegrino. Klubowy kolega Staręgi, Paweł Klisz był 66.

27-latek zajmując w kwalifikacjach 22 lokatę pewnie awansował do ćwierćfinału z czasem 3.20,84, tracąc do zwycięzcy Sergieja Ustiugowa ponad 9 sekund. Swój bieg ćwierćfinałowy Staręga zakończył na drugim miejscu ustępując o 0,18 s Szwedowi Janowi Halvarssonowi. Niestety piękny sen Polaka zakończył się na biegu półfinałowym w którym do mety dotarł na czwartej pozycji.

Złoty medal zdobył Włoch Federico Pellegrino przed Rosjaninem Sergiejem Ustiugowem, Na trzecim stopniu podium stanął Norweg Johanes Klaebo. Mimo lekkiego niedosytu był to najlepszy występ Staręgi na mistrzostwach świata w dotychczasowej karierze.

(robo/ foto: Tomasz Markowski/newspix.pl)