Zamknij
REKLAMA

Powstaje pierwszy w diecezji drohiczyńskiej dom dziecka

11:35, 08.05.2017 | BG/FOT. CARITAS
REKLAMA
Skomentuj

Jego działanie ma zerwać ze stereotypem przepełnionego, przestarzałego i ponurego „bidula”. "Rafael" ma być rodzinny i ciepły – podkreślają przedstawiciele Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Pierwszy w diecezji drohiczyńskiej dom dziecka powstaje w Wyrozębach, w obiektach, w których do stycznia 2013 r. mieścił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Sokołowski SP ZOZ przeniósł placówkę do budynku szpitala w Sokołowie Podlaskim.
Właściciel kompleksu w położonych na terenie gminy Repki Wyrozębach - powiat sokołowski - przez kilka lat szukał chętnego na jego zakup. Nabywców odstraszał jednak stan obiektów - wymagających kosztownego remontu. Ostatecznie budynki po ZOL nabył na 1 proc. wartości Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i zgodnie z zapowiedziami tworzy tam dom dziecka. Miejsce znajdzie w nim 14 dzieci.

- Pomysł stworzenia Domu Dziecka "Rafael" powstał przede wszystkim z chęci pomocy tym, którzy są bezbronni i bezradni - czyli dzieciom. Jego działanie ma zerwać ze stereotypem przepełnionego, przestarzałego i ponurego „bidula”. Rafael ma być rodzinny i ciepły. Tworzyły go będą same dzieci - dorośli będą im towarzyszyli w przejściu przez trudny czas samotności i braku prawdziwej rodziny – podkreślają przedstawiciele Caritas.

Obecnie trwa remont budynku. - Chcemy odnowić i wyposażyć 9 pokoi, kuchnie, jadalnie, świetlice, pokój komputerowy  i telewizyjny. Prace obejmą także park - planowane jest stworzenie w nim miejsc rekreacji, edukacji ekologicznej, ogródków oraz wydzielenie miejsc do uprawiania sportów - informuje Caritas.
Zakończenie remontu, a co za tym idzie otwarcie Domu Dziecka "Rafael", zależy od funduszy i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie.

Więcej w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 12 maja

(BG/FOT. CARITAS)
REKLAMA

Komentarze (1)

tttttt

0 1

nie mowcie ze ksieza beda tam wychowawcami............... 19:00, 10.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018