Zamknij
REKLAMA

Ogród stworzony dla Ciebie - ogród marzeń

00:00, 07.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Ogród wypoczynkowy stwarza wiele możliwości relaksu, staje się pretekstem do spotkań na świeżym powietrzu. Na blogu podpowiemy jak założyć ogród twoich marzeń?

Ogród stworzony do wypoczynku to taki, który daje nam wiele możliwości zrelaksowania się i wypoczywania w nim. Nie każdy taki jest. Wypoczynek w ogrodzie nie zawsze jest oczywistą sprawą. Pomimo, iż wielu z nas marzy o ogrodzie i wypoczynku na łonie natury, zapominamy, że ogród wymaga pielęgnacji i praca w nim jest codziennością.

Jednak ta konieczna praca nie powinna nas zniechęcać - możliwość obserwowania efektów swojej pracy, a także wszechstronność ogrodu powodują, iż korzyści jakie otrzymamy, zdecydowanie je przewyższają. Jakie korzyści daje na ogród?

Jakie korzyści daje nam posiadanie ogrodu?

Przyjemna strefa relaksu w ogrodzie.

 Posiadanie ogrodu to wiele zalet. Przede wszystkim przestrzeń ogrodu to miejsce z ogromnym potencjałem, które zachęca do wspólnego wypoczynku na łonie natury. Wypoczynek na tarasie na leżaku, czy spotkania przy grillu z pewnością spodobają się naszym znajomym . Natomiast dzieci ucieszą się z zabaw na trawniku.

 W ogrodzie możemy uprawiać własne warzywa i owoce - to od nas zależy jak bardzo zdrowe będą, czy ograniczymy stosowanie nawozów sztucznych, i otrzymamy w ten sposób ekologiczne przetwory . Możliwość zbioru swoich plonów, zajadania się nimi w sezonie, czy też obdarowywanie znajomych, lub wekowania ich na zimę to fajna sprawa. Własne warzywa i owoce z pewnością często są powodem, jaki składania nas do założenia ogrodu.

 Ogród jest również ciekawą alternatywą dla osób, które fascynuje przyroda. W jej zaciszu możemy obserwować owady, ptaki czy małe zwierzęta. Będzie to doskonała lekcja przyrody dla najmłodszych. Również możliwość uprawiania warzyw, czy innych roślin od nasionka spowoduje, iż dzieci będą inaczej postrzegać otaczający nas świat. Konieczność pielęgnacji wpływa na wykształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności i obowiązku.

 Posiadanie ogrodu ma pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie - zarówno fizyczne jak też psychiczne. Po pierwsze, dzięki koniecznej w ogrodzie pracy mamy możliwość wykonywania gimnastyki - przykucanie, grabienie, podnoszenie ciężarów to tylko niektóre z czynności jakie wykonujemy. Taki ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy i wskazany dla zachowania sprawności fizycznej.

 Obcowanie w zmiennym, atrakcyjnym krajobrazie jest pozytywnym bodźcem dla naszej kondycji umysłowej. Dynamicznie zmieniające się sceny ogrodowe - coś się rozwija, coś przekwita, coś rośnie, coś zasycha . Zmienność pobudza nasz umysł. Dodatkowo panowanie nad ogrodem - zapamiętywanie o konieczności wykonania zabiegów, o tym co gdzie posadziliśmy, jest doskonałym treningiem pamięci.

 Dzięki obcowaniu z naturą, pracy w ziemi, mamy częstszy kontakt z bakteriami, czy grzybami - co pozwala nam często uodpornić się na ich działanie. Nasze zdrowe zyskuje, a my możemy zapomnieć o przeziębieniu, czy też innych chorobach.

Rośliny w ogrodzie marzeń

Barwna rabata w konsekwencji tonacji kolorystycznej.

Dobór roślin do ogród marzen to jedno z trudniejszych zadań. Jak ograniczyć się tylko do kilku, skoro w sprzedaży jest tak wiele pięknych gatunków. A może warto zapytać, czy trzeba się ograniczać? To trudne pytanie. W każdym ogrodzie powinna być określona liczba gatunków, a ich ilość nie powinna nas przytłaczać - jeżeli zapanuje tam bałagan, to ciężko nam będzie wypocząć, a także zapanować nad ogrodem. Konieczna pielęgnacja, również może nas przytłoczyć, a nadmiar obowiązków przy nadmiarze roślin zdecydowanie zniechęca na do uprawiania ogrodu. Jak więc wybrać rośliny do swojego ogrodu?

 Jeżeli planujemy stworzyć ogród wypoczynkowy, powinniśmy tak dobierać gatunki, aby były jak najbardziej samowystarczalne i mało wymagające. Gatunki,które nie potrzebują podlewania, strzyżenia, czy rzadko chorują pozwolą nam odpocząć i cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem, bez potrzeby intensywnej pielęgnacji i poświęcania im zbyt dużo wolnego czasu. Najmniej pracochłonne są drzewa i krzewy - które właściwie dobrane do warunków siedliskowych, nie powodują problemów. Właściwie dobrane gatunki zdecydowanie szybciej i lepiej rosną, nie sprawiają problemów.

 Jeżeli chcemy, aby ogród nie wymagał prac, starajmy się unikać roślin, które będą wymagały sprzątania po sobie - liście zrzucane na jesień, owoce, kwiaty, będą wymagały usuwania, regularnego sprzątania. Lepiej wykorzystać w tym przypadku rośliny zimozielone, które nie brudzą.

 Aby uprawa i posiadanie ogrodu sprawiało nam przyjemność przede wszystkim wybieramy rośliny atrakcyjne - ładnie kwitnące, barwne, pachnące. Wybierajmy gatunki jakie nam się podobają. Dobrym sposobem przed założeniem ogrodu, w momencie gdy go planujemy, jest wykonanie listy ulubionych roślin. Z pewnością mamy takie warunki,które od zawsze nas zachwycały, spodobały nam się u kogoś ze znajomych, czy w ogrodzie sąsiada. Ważne aby jeździć i szukać inspiracji w podróżach, na targach, aby nie ograniczać się . Lista ulubionych gatunków pomoże nam w momencie gdy my zakładamy swój ogród.

Wygodna kanapa zachęci każdego.

 Ważne, dobierając do siebie rośliny, aby zachować ostrożność w komponowaniu kolorów. Dobrym zestawieniem jest połączenie 3 kolorów - to bezpieczna liczba. Jeżeli zastosujemy konsekwencję kolorystyczną, możemy wykorzystać więcej gatunków roślin. Unikniemy wtedy bałaganu w ogrodzie, a uda nam się posadzić w nim wiele gatunków.

Taras - marzenie wielu z nas

Posiadanie tarasu w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Przestrzeń ta kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Na tarasie w sezonie letnim toczy się życie rodzinne - tu spotykamy się przy posiłkach, grillujemy, przesiadujemy wieczorami, albo rano spotykamy się na pierwszej kawie. Na taras zapraszamy znajomych, urządzamy przyjęcia ogrodowe. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chce go mieć. Jak urządzić taras marzeń. Przede wszystkim, kierujmy się swoimi potrzebami. Zaplanujmy na tarasie takie przestrzenie, które odpowiadają potrzebom nas i naszych domowników.

Na tarasie każdy znajdzie coś dla siebie.

Taras powinien być urządzony w koncepcji domu i ogrodu. Stylistyczne powiązanie tarasu z domem pomaga nam stworzyć przestrzeń atrakcyjną i daje gwarancję, iż będzie to dobrze wyglądało. Na tarasie najważniejsza jest podłoga i meble. Podłoga powinna być solidna i przyjemna- doskonała jest taka z drewna, gdyż jest bardzo przytulna i pasuje do wielu stylów. Meble tarasowe to również istotny element - powinny być bardzo wygodne . Meble najlepiej kupować sprawdzone, z wygodnymi siedziskami, podłokietnikami oraz poduchami. Miękkie, przyjemne siedziska sprawdzą się podczas relaksu - leżak cy narożnik staną się pretekstem do wypoczynku.

Aby spotkania na tarasie mogły być możliwe o każdej porze, warto taras zadaszyć. zadaszenie może być całoroczne, trwałe lub rozkładane. Opcji do wyboru jest wiele - zadaszenie z drewna, markiza, obszerny parasol tarasowy pozwolą nam wypoczywać pomimo bardzo palącego słońca, lub gdy zaskoczy nas deszcz.

W małych przestrzeniach, lub w celu urozmaicenia jej dobrze jest zastosować przy tarasie drewniane schody .Wejście na taras w postaci schodów sprawi, że przestrzeń stanie się zróżnicowana, urozmaicona, a w małym ogrodzie, wyda się większa.

Ogród to marzenie wielu z nas. Praca w nim, nad jego założeniem czy utrzymaniem nie zawsze jest łatwa, ale efekty jakie uzyskujemy powodują, iż każdy cieszy się że ma ogród, a satysfakcja i radość powodują, iż lepiej się czujemy.

(materiał partnera)

Komentarze (1)

PatrycjaPatrycja

0 0

Sam w sobie ogród jest marzeniem, a jeśli możemy go zaaranżować - to jeszcze lepiej! 11:42, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone