Zamknij
REKLAMA

CBŚP uderzyło w nielegalny hazard. Zarekwirowano 300 automatów do gier.

11:00, 03.07.2017 | BG, PO SIEDLCE/FOT. CBŚP
REKLAMA
Skomentuj

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wspólnie z CBŚP w Warszawie nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała zyski z nielegalnych gier hazardowych.

Śledztwo dotyczy okresu od stycznia 2015 r. do  sierpnia 2016 r. W Warszawie, Markach i Radomiu, zorganizowana grupa przestępcza  urządzała i prowadziła gry na automatach wbrew przepisom Ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

- Dotychczasowe ustalenia śledztwa wykazały, iż członkowie grupy organizowali i prowadzili gry na automatach, bez posiadania stosownych zezwoleń, w co najmniej kilkunastu lokalach - niebędących kasynami - na terenie Warszawy, Góry Kalwarii, Wólki Kosowskiej i Komorowa.
27 czerwca 2017 r. na polecenie prokuratora, funkcjonariusze warszawskiego zarządu CBŚP zatrzymali 9 osób – informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. - Jednemu z zatrzymanych prokurator przedstawił zarzut kierowania grupą przestępczą oraz organizowania i prowadzenia bez koncesji i poza kasynami gier na automatach co najmniej od listopada 2015 r. Wobec tego podejrzanego, Sąd Rejonowy w Siedlcach 29 czerwca zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo kierowania zorganizowana grupą przestępczą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.Pozostałym zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestnictwa w działalności grupy przestępczej oraz nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach.
Wobec tych podejrzanych prokurator zastosował dozór policji, zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi i zakaz opuszczania kraju, zaś wobec sześciu z nich zastosowano dodatkowo poręczenia majątkowe w kwotach po 10 tys. zł.
27 czerwca dokonano także przeszukań lokali zajmowanych przez podejrzanych, dwóch działających do chwili obecnej lokali z automatami do gier oraz kancelarii podatkowej, zajmującej się obsługą księgową spółek, zakładanych i wykorzystywanych przez członków grupy do prowadzenia przestępczej działalności. W wyniku podjętych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar finansowych ok. 150. 000 zł i ok. 5000 USD. W toku postępowania zabezpieczono także około 300 automatów do gier hazardowych.

(BG, PO SIEDLCE/FOT. CBŚP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018