Zamknij

Nie wybrali dyrektora szpitala w Sokołowie. Pojawiła się przeszkoda.

15:06, 19.04.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 18 kwietnia, zebrała się komisja mająca ocenić kandydatury zgłoszone w konkursie na dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Nie zajmowała się jednak wyborem dyrektora, bo okazało się, że jeden z członków komisji złożył rezygnację.

W konkursie na dyrektora SP ZOZ zgłoszone zostały 3 kandydatury, jedną komisja odrzuciła z przyczyn formalnych. Do dalszego etapu postępowania dopuszczono p.o. dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Zbigniewa Deję i pracownicę Sanepidu z Lublina Agnieszkę Serafin. W środę oboje mieli odpowiadać na pytania komisji, stawili się, ale okazało się, że do tego nie doszło.
Na początku posiedzenia komisji jeden z jej członków, lekarz Cezary Popowski, złożył pismo o wykluczenie go ze składu tego gremium. Jest bowiem zatrudniony w szpitalu na umowę o pracę i formalnie podlega jednemu z kandydatów. To mogłoby być w przyszłości powodem do unieważnienia konkursu. Komisja zasięgnęła opinii radcy prawnego i przerwała dalsze procedowanie.
Co dalej? Skład komisji konkursowej będzie musiał ponownie ustalić organ, który ją powołał, czyli Rada Powiatu Sokołowskiego. Nowa komisja może uznać, że czynności dokonane przez to gremium w poprzednim składzie są ważne, ale może też zdecydować o ponownym ogłoszeniu konkursu i przyjmowaniu kandydatów. 

 

(BG)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone