Zamknij

Po raz 22. zaprosili samotnych na spotkanie wigilijne

21:09, 16.12.2017 | INFO/FOT. MGOK KOSÓW LACKI
REKLAMA
Skomentuj

Okres Bożego Narodzenia to dla większości Polaków czas przygotowań, prezentów, spotkań... Niestety, dla niektórych Boże Narodzenie jest czasem trudnym, smutnym. Tymi osobami są ludzie samotni. 

Dlatego też 14 grudnia po raz 22. odbyła się "Wigilia dla samotnych", organizowana tradycyjnie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim.
Przybyłych na Wigilię powitała kierownik MGOPS Monika Dykowska. W świąteczno-wigilijny nastrój wprowadzili ich uczestnicy wokalnych zajęć w MGOK: Oliwia Jakubaszek, Klaudia Toruszewska, Wiktoria Rutkowska i Ewelina Krzymowska. Po części artystycznej wyświetlona została krótka prezentacja zdjęć z Wigilii samotnych z lat poprzednich.
Następnie wszyscy przeszli na świetlicę na poczęstunek przygotowany przez panie z MGOPS. Wieczerzę wigilijną rozpoczął ks. Jarosław Wojasiński, składając również życzenia świąteczne. 
Życzenia złożyli również Burmistrz Jan Słomiak oraz przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki Stanisław Kuziak. Do życzeń dołączyły się także Monika Dykowska - kierownik MGOPS i Ewa Rutkowska - dyrektor MGOK.
Zgodnie z tradycją wszyscy zebrani łamali się opłatkiem i wspólnie składali sobie życzenia.  Cieszymy się, że tym prostym gestem mogliśmy dostarczyć wielu wzruszeń i radości osobom samotnym.

(INFO/FOT. MGOK KOSÓW LACKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone