Miasto pożyczy szpitalowi 2 miliony, by przetrwał „przednówek

22:24, 26.07.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Na sesji Rady Miasta Siedlce w środę, 26 lipca, wszyscy radni poparli projekt zmian w budżecie samorządu, zakładający udzielenie 2 milionów złotych pożyczki SP ZOZ w Siedlcach. 

Na posiedzeniu radni pytali o to, na co potrzebne są pieniądze. Dyrektor SP ZOZ w Siedlcach Mirosław Leśkowicz wyjaśniał, że rozliczenia finansowe z NFZ przesunęły się w czasie w związku z opóźnieniem wejścia w życie ustawy o sieci szpitali. – Miała wejść w życie od lipca, przesunięto tę datę na koniec września. Te trzy dodatkowe miesiące nie były wcześniej planowane. Od końca września NFZ będzie miał 45 dni na wypłacenie nam pieniędzy. W naszej placówce każda komórka ma nadwykonania, nie da się jak u innych dokonać pewnych przesunięć. Nie jesteśmy prywatną firmą, musimy się podporządkować NFZ. Pieniądze z pożyczki zapewnią nam finansowanie w tym okresie, zwrócimy je po otrzymaniu funduszy z NFZ  – wyjaśniał dyrektor. 
- Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie decyzje rady miasta, to siedlecki szpital jako samodzielna jednostka już by nie istniał – podkreślił prezydent Wojciech Kudelski. - W ostatnich latach dofinansowaliśmy służbę zdrowia w mieście łącznie kwotą ok. 20-25 mln zł. Dzięki zaradności pana dyrektora jest nieźle, choć się nie przelewa. To pożyczka, nie dotacja, która tak naprawdę ma pomóc zapewnić pomoc medyczną naszym mieszkańcom.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017