Mecz zaczął się od straconej bramki

21:36, 14.10.2017 KS

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna. Biało-niebiescy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Arkadiusza Czarneckiego.

Pogoniści powrócili na I-ligowe boiska po dwutygodniowej przerwie. Pauza będzie miała swoje konsekwencje, bowiem drużynę Bartosza Tarachulskiego czeka pracowity tydzień. W środku tygodnia Pogoń nadrobi zaległości z Olimpią Grudziądz, zaś w sobotę 21 października zagra na trudnym terenie w Chojnicach.

Biało-niebiescy musieli sobie radzić w Łęcznej bez Dariusza Zjawińskiego, który w meczu z GKS Tychy obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Dominik Kun. Do meczowej osiemnastki został włączony Cezary Demianiuk, który od kilku tygodni odbudowywał formę w IV-ligowych rezerwach.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Górnik w początkowym kwadransie miał przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na sytuacje strzałowe. W 11 minucie Piotr Mroziński oddał niecelny strzał z dystansu. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Filipa Karbowego z dalszej odległości, ale piłka przeszła obok słupka. Po pół godzinie gry Rafał Kosznik sprawdził czujność Rafała Misztala. W 35 minucie Michał Bajdur oddał strzał po indywidualnej akcji. Sergiusz Prusak obronił z drobnymi problemami. Ostatnim pogonijnym akcentem pierwszej połowy był dobry strzał Grzegorza Tomasiewicza, z którym cudem poradził sobie doświadczony golkiper Górnika.

W 53 minucie Jarosław Ratajczak w dosyć niegroźnej sytuacji sfaulował aktywnego Dariusza Jareckiego. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Patryk Szysz i pewnym strzałem pokonał Misztala. Po godzinie gry Pogoń zaczęła przeważać. Efektem tego był wyrównujący gol Kuna, który wykorzystał dogranie Tomasiewicza spod końcowej linii. Wydawało się, że druga bramka dla biało-niebieskich jest kwestią czasu. Szyki gościom pokrzyżowała jednak czerwona kartka Arkadiusza Czarneckiego, który faulem taktycznym naprawiał błąd partnera z drużyny. W końcówce Górnik przycisnął, ale Pogoń nie dała sobie odebrać zasłużonego punktu.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Szysz 54 k - Kun 74

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Michał Bajdur, 8. Daniel Chyła (72, 35. Dawid Polkowski), 23. Piotr Mroziński (64, 20. Piotr Krawczyk), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 29. Dominik Kun - 87. Adrian Paluchowski (64, 92. Cezary Demianiuk)