Zwycięskie ostatki Pogoni. Nowy rekord punktowy

19:40, 04.06.2017 Kamil Sulej

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zakończyli sezon 2016-17 zwycięstwem 2:1 ze Stalą Mielec. Siedlczanie ostatecznie zajęli 11 pozycję na zapleczu ekstraklasy.

Ponownie w wyjściowym składzie Pogoni znalazło się czterech młodzieżowców. Cel takiego zabiegu był jeden: walka o trzecie miejsce w rankingu Pro Junior System. Siedlczanie dopięli swego, prześcigając Zagłębie Sosnowiec, dzięki czemu na konto MKP trafi 900 tysięcy złotych z kasy PZPN.

Pierwszy kwadrans upłynął na wzajemnym badaniu sił. W 18 minucie mielczanie objęli prowadzenie po akcji Wasiła Panajotowa i finalizacji Mateusza Cholewiaka. Stal dążyła do zdobycia drugiej bramki, jednak w bramce Pogoni znakomicie radził sobie Przemysław Frąckowiak. Poprzednie ligowe występy wychowanka Lecha Poznań nie były przesadnie udane (0:4 w Sandecji, 0:3 w Legnicy), ale w Mielcu pokazał drzemiący w nim potencjał. Popularny Frącek przyciągał piłki jak magnes, był po prostu nieomylny. Tylko dzięki niemu Pogoń schodziła na przerwę, przegrywając tylko 0:1.

W drugiej połowie Pogoń przejęła kontrolę nad meczem. Na efekty lepszej gry siedlczan przyszło czekać do 72 minuty, kiedy Grzegorz Tomasiewicz wykorzystał rozważne podanie Piotra Kurbiela. Drużyna Tarachulskiego poczuła krew i ruszyła po drugą bramkę. Na dziesięć minut przed końcem meczu Michał Bajdur został sfaulowany przez Przemysława Lecha w szesnastce gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Mateusz Żytko i zapewnił Pogoni zwycięstwo. Stali nie udało się przeskoczyć w tabeli, ale dorobek 44 punktów to najlepszy wynik w historii!

4 czerwca 2017, 12:30 - Mielec

Nice 1 Liga: Stal Mielec - Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Cholewiak 18 - Grzegorz Tomasiewicz 72, Mateusz Żytko 80 k

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak - 27. Jakub Szrek, 7. Daniel Dybiec, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (65, 24. Damian Świerblewski) - 11. Michał Bajdur, 23. Piotr Mroziński (71, 18. Marcin Burkhardt), 20. Piotr Krawczyk (86, 3. Michał Panufnik), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 22. Robert Janicki - 99. Piotr Kurbiel