Zamknij

Potrójne świętowanie w Garwolinie

13:24, 10.08.2017 | inf. pras./opr.JS
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 13 sierpnia wspólnym śpiewem pieśni żołnierskich i patriotycznych rozpoczną się obchody rocznicy „Cudu nad Wisłą”, dnia Wojska Polskiego oraz święta Czynu Chłopskiego. O godz. 19:00 Skwer Solidarności w Garwolinie wypełni muzyka garwolińskiego Sekstetu Kameralnego, który zachęcać będzie mieszkańców całego powiatu do wspólnego śpiewu patriotycznych utworów.

We wtorek, 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty.
„Łatwo jest mówić o Polsce” to tytuł programu artystycznego przygotowanego dla mieszkańców powiatu garwolińskiego. Uroczysta akademia odbędzie się w Centrum Sportu i Kultury, gdzie podziwiać będzie można także wystawę – „Wielki strajk chłopski 1937 w 80 rocznicę” udostępnioną przez Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie. - Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych podniosłych  wydarzeniach. Niech nas nie zabraknie w 97 rocznicę „Cudu nad Wisłą”- zachęcają organizatorzy.

 

 

(inf. pras./opr.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone