Zamknij

Budynek warsztatów i szkoła przejdą generalny remont

13:21, 24.07.2017 | inf. pras./opr.JS
REKLAMA
Skomentuj

Podpisano umowę na modernizację budynku szkoły i warsztatów mechanicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Koszt remontu to ponad 2,1  mln złotych. Prace mają zakończyć się w lutym przyszłego roku.

Umowę na realizację zadania podpisali 19 lipca: starosta garwoliński Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna, zastępca skarbnika Agnieszka Braun oraz wykonawcy – przedstawiciele firmy Gajownik.
Wartość szacunkowa zadania według kosztorysu inwestorskiego to 1762.715,09 zł netto. Kontrakt podpisany z wykonawcą, który został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego opiewa na kwotę 2.165.450,37 zł brutto. Pieniądze te pozwolą na kompleksowy remont szkolnych obiektów. W ramach inwestycji przewidziano m.in: rozbiórkę dotychczasowych ścian działowych i postawienie nowych, wymianę posadzek, stolarki, instalacji elektrycznej. Zaplanowano także liczne roboty gipsowe i malarskie.  Ponadto wykonana zostanie nowa kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa a także wentylacja.
- Powiat od wielu lat stawia na kształcenie zawodowe. W 2006/2007 roku zostały pobudowane warsztaty szkolne w Miętnem. Rok 2011 i 2012 to modernizacja i doposażenie warsztatów w ZSP nr 2 w Garwolinie – wymieniał podczas podpisania umowy starosta Marek Chciałowski. - Warsztaty w Żelechowie są remontowane od 2008 roku. Sukcesywnie wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano termomodernizację dachu, ścian, a następnie wykonano modernizację centralnego ogrzewania. Łącznie na modernizację warsztatów w Żelechowie w latach 2008 – 2018 zostanie wydanych ponad 3,6 mln zł. – dodał.
Przekazanie budynków ekipie remontowej nastąpi w najbliższych dniach. Zgodnie z podpisaną umową, wszystkie prace powinny zakończyć się do 28 lutego 2018 roku.

 

(inf. pras./opr.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone