Zamknij

Papierosy bez akcyzy na mińskim targowisku

08:18, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą korupcją wspomagani przez policjantów z pionu prewencji prowadzą działania na rynkach i targowiskach, zmierzające do zminimalizowania i skutecznego zwalczania przestępczości związanej z nielegalnym handlem towarami bez polskich znaków skarbowych. W ręce policjantów wpadł ostatnio 50-letni obywatel Ukrainy, u którego zabezpieczono 192 paczki papierosów.

Policjanci oprócz własnych ustaleń, sprawdzają niejednokrotnie sygnały społeczne. Policjanci zapowiadają regularne kontrole targowisk, gdzie będzie prowadzony nielegalny handel.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, zajmują się między innymi zwalczaniem nielegalnej „kontrabandy”, głównie papierosów bez polskich znaków skarbowych, których sprzedaż jest prawnie zabroniona.

Funkcjonariusze regularnie kontrolują miejsca handlu. Kilka razy w miesiącu policjanci zatrzymują osoby, które oferują do sprzedaży papierosy bez akcyzy. Zatrzymania tych osób, to nie tylko wynik pracy operacyjnej, ale też sygnałów od społeczeństwa, których nie brakuje.

Kiedy tylko do stróżów prawa dociera informacja o pokątnym handlu, natychmiast jest ona sprawdzana i weryfikowana.

Podczas ostatniej akcji na mińskim targowisku, zatrzymano 50-letniego obywatela Ukrainy, który ukrył w rejonie targowiska pakunek, a w nim 192 paczki papierosów bez znaków akcyzy. Nie przeczuwał, że jest dokładnie obserwowany przez nieumundurowanych policjantów. 

Podobny los co jakiś czas spotyka inne tego rodzaju osoby. Policjanci zapowiadają, że będą coraz częściej pojawiać się tam, gdzie taki handel kwitnie.

Funkcjonariusze dziękują mieszkańcom, szczególnie tym, którzy nie tolerują takiego handlu za pomoc i cenne informacje, bo to właśnie dzięki obywatelskiej reakcji udaje się częściowo ukrócić sprzedaż bezakcyzowych towarów.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone