Zamknij

Tragiczny wypadek z udziałem pieszego

10:28, 18.09.2017 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w piątek w nocy na trasie W-811 Horoszki - Sarnaki. W zdarzeniu śmierć poniósł pieszy.

15 września 2017 roku około godziny 22:20 na trasie W811 w pobliżu miejscowości Horoszki Duże, 28-letni mieszkaniec powiatu bialskiego kierując samochodem marki  Audi potrącił pieszego 64 letniego mieszkańca gminy Sarnaki. W wyniku zderzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Wstępnie czynności na miejscu zdarzenia wskazują, że pieszy poruszał się niewłaściwą stroną jezdni oraz nie był wyposażony o obowiązkowe od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym elementy odblaskowe. W ostatnim okresie to kolejny tragiczny w skutkach wypadek, w którym śmierć poniósł pieszy i już 6 w tym roku wypadek śmiertelny na drogach naszego powiatu.

Łosiccy  policjanci apelują o ostrożność i rozwagę wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Zbliża się okres jesienny, który poprzez częste zmiany aury między innymi opady deszczu  wymuszają na kierowcach zmianę techniki prowadzenia pojazdów. Należy również przypomnieć, że  piesi poruszający się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pomimo tego, że przepisy ruchu drogowego nie nakładają na pieszych poruszających się w obszarze zabudowanym takiego obowiązku, to policjanci namawiają aby dla własnego bezpieczeństwa stosować różnego rodzaju elementy odblaskowe. Dają one bowiem kierowcy dużo więcej czasu na podjęcie prawidłowej reakcji, która często może uratować nam zdrowie i życie.

 

KPP w Łosicach

(KS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone