Zamknij

Nowe e-booki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach

14:27, 08.09.2017 | MBP
REKLAMA
Skomentuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do bezpłatnego korzystania z nowego zasobu e-booków na platformie książek elektronicznych IBUK Libra.

We wrześniu MBP wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych, głównie z zakresu literatury pięknej oraz popularnonaukowej.

IBUK Libra to pierwsza w Polsce Czytelnia Internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu.

Jak korzystać z Czytelni IBUK Libra?

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do e-księgozbioru, należy zgłosić się do Centrum Obsługi Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, po okazaniu Karty Bibliotecznej. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę - w bibliotece, domu, pracy, szkole... wszędzie, gdzie jest internet.

W czytelni online można:
-  skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami
- sprawdzać znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN
- dodawać zakładki
- robić własne notatki bezpośrednio w książce
- wyszukiwać słowa i frazy
-  tagować ważne fragmenty i zaznaczać kolorami

Katalog IBUK Libra wraz z szybkim podglądem treści działa w każdej przeglądarce internetowej. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

(MBP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018