Zamknij

Recytatorskie zmagania w Mordach

10:14, 15.05.2017 | KP
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku 15 dzieci wzięło udział w eliminacjach miejsko-gminnych XXXIV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Odbyły się one 9 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Każdy uczestnik przygotował wiersz oraz fragment prozy dowolnych autorów. Recytatorów oceniała komisja konkursowa w skład której weszły: prof. ndzw. dr hab. Joanna Kuć (przewodnicząca Komisji, językoznawca, logopeda, dialektolog, onomasta, pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach), Dorota Todorska (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach, trenerka emisji głosu, animatorka dramy, jurorka konkursów recytatorskich) oraz Łukasz A. Wawryniuk (dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach). Jurorzy w swojej ocenie zwracali uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyli:  I miejsce – Anna Łopaciuk (Zespół Oświatowy w Mordach), II – Maria Krasnodębska (Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim) i III – Patrycja Paprocka (ZO w Mordach). Wyróżnienie przyznano także Kamilowi Mikołajczukowi. W grupie wiekowej klas IV-VI najlepsi okazali się, jak przez ostatnie 2 lata, uczniowie z Zespołu Oświatowego w Mordach: Julia Jastrzębska (I miejsce), Weronika Książczak (II miejsce) oraz Kinga Teodorczuk (III miejsce). Na wyróżnienie zasłużyła recytacja Julii Wielogórskiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez M-GOK oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe podziękowania i nagrody pocieszenia. Tegoroczni zwycięzcy wzięli udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 11 i 12 maja w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

(KP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018