Zamknij

Jubileusz „Krzymoszowianek” wypadł śpiewająco

12:26, 11.03.2018 | SM
REKLAMA
Skomentuj

Zespół Ludowy „Krzymoszowianki” 5 marca świętował czwartą rocznicę swego istnienia. Od początku działa pod szyldami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Zespół wyłonił się z Klubu Patriotycznego, działającego w Krzymoszach od maja 2012 r. Inicjatorką powstania zespołu i jego kierownikiem jest Helena Młynarz, przewodnicząca Koła Seniora w Krzymoszach. Autorką tekstów od początku istnienia Zespołu jest Irena Chodowiec, a od niedawna także najmłodsza członkini zespołu – Beata Strąk. Zespół w swych utworach przekazuje wiele mądrości ludowych i życiowych. Śpiewa o życiu, miłości do Boga i ludzi, przyrodzie, trudzie pracy rolnika, 
o samotności. Daje też dobre rady dotyczące wychowania. W trafny sposób wyśpiewuje nasze przywary i ukazuje wyobraźnię Podlasian. Zespół ma na swoim ponad 70 występów na ternie powiatów: siedleckiego, łosickiego i bialskiego.
5 marca wśród przybyłych gości byli: Hubert Pasiak – prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, Zofia Jaszczuk – prezeska siedleckiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, ks. Andrzej Aftyka – proboszcz miejscowej parafii oraz Łukasz Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Nie zabrakło wierszy napisanych na tę okoliczność, życzeń, prezentów, podsumowań, specjalnego występu Krzymoszowianek oraz wystawy dyplomów zdobytych przez zespół. Obecnie w zespole śpiewa 9 osób z Krzymosz, Wielgorza, Leśniczówki i Klimont.

(SM)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone