Zamknij

Z Joanną Kos-Krauze o przemocy w rodzinie

13:55, 09.03.2018 | MK/KPP GARWOLIN
REKLAMA
Skomentuj

W siedzibie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbyło się spotkanie profilaktyczne adresowane do młodzieży ze Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica w Miętnem. Uczestniczyła w nim m.in. reżyser filmu "Plac Zbawiciela".

Tematem przewodnim było zjawisko przemocy w rodzinie, jego uwarunkowania emocjonalne i społeczne. Omówiono aspekt prawny ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu pomoc osobom pokrzywdzonym, wskazano instytucje i miejsca niosące pomoc. Dla uświadomienia i przybliżenia tego jakiej krzywdy doznają osoby dotknięte przemocą zaprezentowano film "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze.
Po filmie zaproszono do rozmowy reżyserkę oraz aktora występującego w filmie Witolda Wielińskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać twórczość Joanny Kos-Krauze, specyfikę pracy autora filmu i aktora. Z dużym zaciekawieniem przysłuchiwali się relacji o prawdziwych motywach powstania filmów "Dług" i "Plac Zbawiciela", dowiedzieli się także o skutkach społecznych tych filmów. Młodzi uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z twórcami filmu, dopytać o interesujące ich kwestie.
Wydarzenie było okazją do przybliżenia ważnego problemu społecznego jakim jest przemoc w rodzinie oraz poznania wielkich osobowości polskiego kina. Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Zespół Szkół im. St. Staszica w Miętnem oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

( MK/KPP GARWOLIN)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone