Zamknij

Konkurs kulinarny „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”

11:25, 11.10.2017 | MB
REKLAMA
Skomentuj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach ogłosił konkurs kulinarny „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza i Podlasia, niezależnie od wieku.

- Do udziału w konkursie kulinarnym zachęcamy osoby indywidualne, jak też grupy zorganizowane: Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Emerytów i Rencistów i inne. Każdy uczestnik może dokonać maksymalnie jednego zgłoszenia we wszystkich kategoriach – zaznacza Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, autor i koordynator projektu "Bliżej kultury ludowej Mazowsza i Podlasia", w ramach którego odbywa się konkurs .

Specjalnie powołana komisja konkursowa wyłoni zwycięzców aż w 7 kategoriach: I – potrawy mięsne i półmięsne, II – sałatki, surówki i przystawki, III – pieczywo, IV – zupy i buliony, V- dania warzywne,  VI – desery i ciasta i VII – napoje alkoholowe i bezalkoholowe. – Zgłaszane potrawy i napoje powinny być oparte na tradycyjnych przepisach pochodzących z Mazowsza i Podlasia oraz być przygotowane z produktów charakterystycznych dla tych regionów, a także podane w naczyniach nawiązujących do tradycji. Sposób podania będzie jednym z kryteriów oceny – wyjaśnia główny instruktor kulturalno-oświatowy Patryk Kamiński. Ocenie będzie podlegać także smak, estetyka oraz zgodność z tradycją regionu.

Zgłoszone potrawy wraz z recepturą i sposobem sporządzania należy dostarczyć do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach w dniu 21 października 2017 r. (sobota) w godzinach 8.00-12.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tego samego dnia o godzinie 17.00.  Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a ich przepisy potraw wraz ze zdjęciami zostaną opublikowane w pokonkursowym zbiorze tradycyjnych przepisów kulinarnych wraz z ciekawostkami kulinarnymi z terenu podlasko-mazowieckiego.

Celami głównymi konkursu są: promocja i wspieranie kuchni regionalnej z terenu Mazowsza i Podlasia, reaktywowanie tradycji kulinarnych regionu oraz odświeżenie starych przepisów kulinarnych, spisanie ich i opracowanie na nowo, a także wzmocnienie tożsamości regionalnej.

Regulamin, karty zgłoszenia i szczegóły konkursu są dostępne na www.mgokmordy.naszgok.pl oraz pod numerem telefonu 25 641-54-42.          

Konkurs odbywa się w ramach projektu Bliżej kultury ludowej Mazowsza i Podlasia, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna.

(MB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone