Zamknij

To najlepszy i najprostszy sposób na zmniejszenie zużycia stali

00:00, 09.09.2017 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Zmniejszenie zużycia stali, przy jednoczesnym zwiększeniu stopnia nośności to cel najczęściej towarzyszący powstawaniu  wszelkim konstrukcjom budowlanym, czy maszynowym, zaprzątający głowy większości projektantów i konstruktorów. Najprostszym rozwiązaniem w tym wypadku jest zastosowanie stalowych kształtowników. Tego rodzaju profile znakomicie sprawdzają się w budownictwie, mechanice, a także w mniej skomplikowanych konstrukcjach ogrodzeń, garaży lub hal fabrycznych. Wiesz, jak i gdzie wybrać właściwe kształtowniki?

Czym jest kształtownik?

Kształtownik (profil) to element konstrukcyjny, cechujący się przede wszystkim znaczną długością i stałym profilem poprzecznym. Materiałem wykorzystywanym najczęściej do produkcji kształtowników jest stal walcowana lub gięta na zimno. Nieco rzadziej spotkać można kształtowniki aluminiowe lub wytłoczone z tworzywa sztucznego.

Zasadniczą cechą wyróżniającą profile stalowe jest ich zdolność do zmniejszania zużycia stali. Ważne jest w tym wypadku to, że zjawisko to zachodzi przy uzyskaniu jednoczesnej poprawy stopnia nośności. Warto tutaj dodać, że poza wymienionymi właściwościami, profile są także odporne na uszkodzenia i dobrze znoszą nawet duże obciążenia statyczne.

W związku z tym, że kształtowniki stalowe przypominają w swoim przekroju poszczególne litery alfabetu, ich nazwy często pochodzą właśnie od tych liter i są to: ceownik (C), teownik (T), dwuteownik (I), zetownik (Z), kątownik (L).

Jeśli zastanawiasz się, jaki profil będzie dla Twoich konstrukcji najbardziej odpowiedni, najlepiej skorzystaj z pomocy fachowców. Wejdź na http://linstar.eu/ i wybierz po prostu sprawdzonego dostawcę.

Kształtowniki stalowe są niezastąpione w pracach budowalnych, jednak to niejedyne ich zastosowanie. Gdzie jeszcze potrzebne Ci będą profile?

Kształtowniki to elementy niezbędne w różnego typu pracach budowlanych, montażowych i wykończeniowych, ale także w mechanice. Profile sprawdzają się praktycznie w każdego rodzaju konstrukcjach – przede wszystkim we wspomnianych wcześniej konstrukcjach budowalnych, ale także konstrukcjach maszyn rolniczych oraz wszelkiego typu urządzeń mechanicznych.

Profile mogą również stanowić podstawę nieco prostszych konstrukcji ogrodzeń z elementów stalowych, bram wjazdowych, furtek, balustrad, garaży (chodzi tutaj głównie o konstrukcje ramowe) lub hal produkcyjnych. W każdym wypadku montaż przy zastosowaniu kształtowników jest szybki i prosty, a poszczególne czynności można wykonać naprawdę sprawnie. Profile zapewniają wytrzymałość obiektów konstrukcyjnych, wzmacniają ich nośność, a jednocześnie łatwo dopasować je do potrzebnego nam wymiaru. To z pewnością wygodne, stwarzające wiele możliwości konstrukcyjnych, jak i niezwykle praktyczne rozwiązanie.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018