Zamknij

Czy warto kupić podłogi winylowe?

07:25, 03.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:26, 03.06.2020

Remontujesz mieszkanie lub jesteś przed zakupem podłogi. Zastanawiasz się na jakie rozwiązanie się zdecydować? My dziś przedstawimy jedno z rozwiązań, jakim jest podłoga winylowa.

Podłoga winylowa coraz częściej wybierana

Podłoga winylowa jest bardzo wszechstronna w swoim zastosowaniu i nie ma z nią praktycznie żadnych problemów podczas użytkowania. Co ważne podłogi winylowe są odporne na ścieranie i łatwo je zamontować.

Podłogi winylowe często łączą się oryginalnym designem. Na rynku dostępne są dekory z jednej strony:

  • drewniane,
  • ceramiczne,
  • kamienne.

Ostatnimi czasy na popularności zyskują modele paneli winylowych w wersji 3D. Cechują się one różną grubością, rozmaitymi rozmiarami oraz kształtami (mogą być one: prostokątne, kwadratowe lub sześciokątne).

Rodzaje podłóg winylowych 

Panele winylowe mają najczęściej system zatrzaskowy na tzw. klik. Dzięki temu są bardzo łatwe w montażu. Można rozróżnić panele, które montuje się za pomocą kleju lub opcję samoprzylepną. Panele winylowe składają się z warstw. Dokładnie są to z płyty HDF. Są one pewnego rodzaju rdzeniem panelu, zarówno warstwy wierzchniej jak i spodniej,  która jest wykonywana z korka. Warstwa wierzchnia pokryta jest również powłoką winylową. Poprzez to jest doskonałym rozwiązaniem do salonu oraz do przedpokoju. Świetnie imitują również drewno w takich pomieszczeniach jak łazienka i kuchnia. Podłoga jest grubości od 3 do 10 milimetrów. Panele winylowe można znaleźć w ofercie wielu firm, do których zaliczają się m.in. WINEO, PERGO czy TER HURNE.

Zalety i wady podłóg winylowych  

Montaż podłóg winylowych ma zarówno jak i zalety. Do korzyści zalicza się:

  • Nie chłonięcie wilgoci, przez co może dojść do odkształcenia pod jej wpływem – nie ma problemu, aby była kładziona w łazience.
  • Łatwość w utrzymaniu w czystości, dzięki powierzchni winylowej jest odporna na różnego rodzaju brud.
  • Nie ślizga się, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo.
  • Przyjemność, z racji, że podłoga winylowe cechuje się elastyczną strukturą, dzięki czemu jest ciepło i komfortowo.
  • Niecodzienny design – istnieje wybór między bogactwem wzorów, kolorów i motywów paneli, czy też płytek winylowych.
  • Koszt montażu.
  • Podłoga winylowa jest dostosowana do montażu na istniejącej już instalacji ogrzewania podłogowego.

Do słabych stron paneli winylowych zalicza się:

  • Stosunkowo wysokie koszty – jeżeli decydujemy się na wysokiej jakości panele lub płytki winylowe, należy zapłacić od około 150-200 złotych/m2. Jest to wysoka kwota pod tym względem, że lekko wyższa opłata może skutkować podłogą z naturalnego drewna.
  • Sztuczny materiał – pomimo, że materiał jest imitacją drewna, to nie starzeje się on jak meble z naturalnego drewna
  • Charakterystyczne nierówności – przez bardzo cienki materiał, podłoże, na którym będą układane, obowiązkowo musi być całkowicie równe. W innym przypadku będą widoczne na panelach i przez to podłoga może się szybciej niszczyć. 
  • Dopasowanie do innego typu podłogi – może wystąpić problem ze stworzeniem równej powierzchni, jeśli w innych miejscach np. przez grubszą terakotę, panele, czy też drewno.
  • Kosztowna naprawa – w momencie, gdy podłoga winylowa ulegnie zniszczeniu, jedyna opcjo to wymiana wykończenia podłogi.

Jak montować podłogi winylowe?

Podłoga winylowa sjest bardzo łatwa w montażu. Dzięki temu część osób robi to samodzielnie. Od rodzaju podłogi zależy czy konieczny jest montaż pływający czy też z wykorzystaniem kleju. Panele winylowe w większości przypadków montowany jest bez pomocy kleju lub w postaci paneli samoprzylepnych. Płytki winylowe są najczęściej montowane na klej. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%