Wydobyli remis przy Kopalnianej

21:04, 14.09.2019 KS Aktualizacja: 23:09, 14.09.2019

Pogoń Siedlce zremisowała w Polkowicach. W przypadku Górnika to trzeci domowy podział punktów w sezonie.

Trener Kamil Socha dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie: pauzującego za czerwoną kartkę Adama Mójtą zastąpił Mateusz Kluzek.

Od początku meczu Górnicy przystąpili do zmasowanych ataków. W 6 minucie Eryk Sobków nacierał na bramkę Pogoni, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu Oskar Repka. Chwilę później gospodarze znaleźli sposób na pokonanie Piotra Smołucha, a konkretnie dokonał tego Mariusz Szuszkiewicz. W 10 minucie Tomasz Margol niecelnie główkował po centrze Bartłomieja Olszewskiego ze stojącej piłki. Obrońca Pogoni przekonywał sędziego, że był popychany przy ustalaniu strzału. Kilka chwil później groźną akcję przeprowadził Kluzek, podał do Macieja Firleja, który zamiast strzelać szukał karnego. W 26 minucie Bartosz Wiktoruk w ostatniej chwili powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję Sobkowa. Pogoń odpowiedziała niecelnym strzałem Firleja w znakomitej sytuacji. W 35 minucie Piotr Marciniec przedarł się prawą stroną wzdłuż końcowej linii, po czym dograł do Kamila Walkowa. Bohater meczu z Bytovią oddał strzał, który został zablokowany przez rywala. Zdaniem sędziego ręką, a że sytuacja działa się w polu karnym to wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Brodziński. W 40 minucie ze strzałem Wiktoruka z dystansu poradził sobie Jakub Kopaniecki. W 42 minucie jeszcze lepszą interwencją zaprezentował Smołuch. Kapitan Pogoni efektownie zatrzymał uderzenie Szuszkiewicza. Do przerwy było 1:1.

W 54 minucie minucie aktywny Marciniec przejął piłkę po stracie Kamila Wacławczyka. Środkowy pomocnik chciał wyłożyć piłkę Firlejowi, ale trafił w nogę rywala. Później do głosu doszli miejscowi. Smołuch miał ręce pełne roboty, ale nie dał się zaskoczyć. Górnicy dominowali, ale nie przełożyło się to w żaden sposób na wynik. W końcówce mecz wyrównał się i zakończył podziałem punktów.

W sobotę 21 września o 16:00 Pogoń zagra u siebie z Błękitnymi.

II liga: Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 7 – Bartosz Brodziński 36 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (79, 28. Marcin Kozłowski I), 7. Piotr Marciniec (85, 20. Marcin Kozłowski II), 10. Bartosz Wiktoruk, 34. Artur Balicki (77, 23. Damian Mosiejko), 17. Mateusz Kluzek – 19. Maciej Firlej (90+4, 22. Kacper Skibicki)