Pogoń wywiozła punkt z Krakowa

18:57, 21.08.2019 KS Aktualizacja: 18:57, 21.08.2019

Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Garbarnią Kraków.

Trener Kamil Socha dokonał jednej wymuszonej zmiany w składzie: kontuzjowanego Oskara Repkę zastąpił Damian Mosiejko. Poza kadrą z powodów zdrowotnych znaleźli się również Tomasz Margol i Adam Mójta.

Gospodarze zaczęli mecz odważnie. W 5 minucie po rzucie rożnym groźnie uderzał Kamil Słoma, jednak skutecznym blokiem popisał się Adam Pazio. Pogoń odpowiedziała atakiem, w którym ważną rolę odegrał jej kapitan. Po wrzutce Pazia w boczną siatkę uderzał Kamil Walków. W 13 minucie siedlczanie przypuścili ostrzał krakowskiej bramki. Problem w tym, że każde z trzech uderzeń (dwukrotnie Walków, raz Maciej Firlej) został zablokowane. Chwilę później umiejętności Aleksandra Kozioła sprawdził Bartosz Brodziński po soczystym uderzeniu z rzutu wolnego z 30 metrów. Pogoń nie poszła za ciosem, kolejny fragment spotkania był spokojniejszy. W 24 minucie Kamil Kuczak zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka minęła bramkę Pogoni w nieznacznej odległości. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy nie działo się nic godnego odnotowania. Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian. W 49 minucie po dobrym dośrodkowaniu Pazia niecelnie z woleja uderzył Walków. Garbarnia odpowiedziała błyskawicznie. Piotr Smołuch był zmuszony do interwencji po strzałach Grzegorza Marszalika i Bartłomieja Mruka. Sytuacja Pogoni skomplikowała się po godzinie gry, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Mosiejko. Garbarnia przez długi czas nie potrafiła zrobić użytku z gry z przewagą jednego zawodnika. Pogoniści umiejętnie bronili się i asekurowali wszelkie luki powstałe na boisku. W ostatniej akcji meczu piłkę meczową miał Michał Feliks, ale Smołuch obronił jego strzał z ostrego kąta. Ostatecznie Pogoń zremisowała 0:0 z Garbarnią.

W niedzielę 25 sierpnia o 19:00 Pogoniści podejmą Gryfa Wejherowo.

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 0:0

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł – 87. Jakub Kowalski, 12. Mateusz Duda, 8. Marek Masiuda, 6. Bartłomiej Mruk, 15. Grzegorz Marszalik – 32. Krzysztof Szewczyk (68, 23. Mateusz Wyjadłowski), 10. Kamil Kuczak, 19. Karol Kostrubała (65, 21. Tomasz Kołbon), 27. Kamil Słoma (78, 11. Rafał Surmiak) – 9. Adrian Wójcik (80, 99. Michał Feliks)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 28. Marcin Kozłowski I – 22. Kacper Skibicki (82, 20. Marcin Kozłowski II), 7. Piotr Marciniec, 10. Bartosz Wiktoruk, 23. Damian Mosiejko, 9. Kamil Walków (76, 11. Jakub Romanowicz) – 19. Maciej Firlej (88, 70. Kacper Falon)