Derby Mazowsza dla Pogoni

19:23, 10.08.2019 KS Aktualizacja: 15:40, 13.08.2019

W II-ligowych derbach Mazowsza siedlczanie wygrali 3:1 z Legionovią Legionowo.

Kamil Socha dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Damiana Mosiejkę zastąpił Oskar Repka, zaś Adama Mójtę zluzował Kamil Walków.

Początek spotkania upłynął pod znakiem przewagi gospodarzy. Pogoń skutecznie broniła się, a z czasem zaczęła tworzyć zagrożenie pod bramką Novii. W 8 minucie Walków niecelnie uderzył po podaniu Bartosza Wiktoruka. Miejscowi odpowiedzieli groźnym uderzeniem Patryka Koziary. Piotr Smołuch potrzebował pomocy Bartosza Brodzińskiego w tej sytuacji. W 19 minucie Konrad Zaklika źle podał, piłka trafiła do Bartosza Wiktoruka, który uruchomił skutecznego Macieja Firleja. Napastnik Pogoni uderzył mocno i celnie przy bliższym słupku. Biało-niebiescy nie zadowolili się minimalnym prowadzeniem. W 26 minucie Bartosz Brodziński celnie główkował po wrzutce Bartosza Olszewskiego z rzutu wolnego. Po pół godzinie mogło być 3:0, ale po sprytnym uderzeniu Firleja z głowy dobrze interweniował Jakub Stefaniak. Znowu centrował Olszewski, tyle że z wolnego. W końcówce pierwszej połowy szanse miał jeszcze Kacper Skibicki, ale uderzył wprost w Stefaniaka. Do przerwy było 2:0 dla Pogoni.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z jedną zmianą w składzie. Poobijanego Skibickiego zastąpił Jakub Romanowicz. Legionovia dokonała dwóch roszad, ale przede wszystkim zmieniła styl na bardziej ofensywny. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie Karol Podliński zdobył głową gola kontaktowego po dośrodkowaniu Kacpra Będzieszaka. Novia po zdobytej bramce przejęła inicjatywę, jednak defensywa Pogoni radziła sobie z próbami gospodarzy. Pogoniści przetrwali rudny moment. W 72 minucie siedlczanie powinni wyprowadzić zabójczy cios, jednak Firlej trafił w Stefaniaka po wyłożeniu od Walkowa. Dziesięć minut później napastnik wypożyczony z Korony Kielce był już skuteczny. Firlej został uruchomiony znakomitym otwierającym podaniem przez Damiana Mosiejkę i ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam. Do końca meczu wynik ustalony przez Firleja nie uległ zmianie.

W sobotę 17 sierpnia o 17:00 Pogoń podejmie Znicza Pruszków.

Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)

Bramki: Karol Podliński 50 – Maciej Firlej 19, 82, Bartosz Brodziński 26

Legionovia: 1. Jakub Stefaniak – 24. Kacper Będzieszak, 2. Bartosz Waleńcik, 99. Daniel Choroś, 4. Jonatan Straus – 15. Kamil Wolski (46, 8. Adam Imiela), 6. Konrad Zaklika (46, 20. Stanisław Wawrzynowicz), 19. Luka Janković (73, 18. Daniel Pietraszkiewicz), 14. Patryk Koziara, 9. Eryk Więdłocha – 10. Karol Podliński (71, 7. Arkadiusz Gajewski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 22. Kacper Skibicki (46, 11. Jakub Romanowicz), 7. Piotr Marciniec (63, 23. Damian Mosiejko), 55. Oskar Repka, 10. Bartosz Wiktoruk (90+2, 15. Norbert Wojtuszek), 9. Kamil Walków  (84, 8. Tomasz Margol) – 19. Maciej Firlej