Sukcesy IKS w Bydgoszczy

13:29, 22.07.2019 KS Aktualizacja: 13:29, 22.07.2019

Reprezentanci IKS Siedlce zaprezentowali się z dobrej strony w mistrzostwach Polski osób z niepełnosprawnościami w lekkoatletyce, które odbyły się 18-21 lipca w Bydgoszczy.

W zawodach z cyklu Grand Prix wystartowało ponad 500 zawodników z 34 krajów. IKS Siedlce reprezentowało pięciu zawodników. Katarzyna Piekart zdobyła złote medale w rzucie oszczepem i w biegu na 100 metrów.

Piekart realizuje cykl przygotowań z myślą o przyszłorocznych igrzyskach Tokio 2020, jednak na tegorocznych listopadowych mistrzostwach świata w Dubaju chce również powalczyć o wysokie miejsca.

Dariusz Osiński został brązowym medalistą w rzucie oszczepem. Wieloletni członek kadry narodowej w tej konkurencji nadal walczy o minimum na MŚ. 13-letnia Julia Wojtczak zdobyła brązowy medal w skoku w dal.