Pogoń wygrała z Motorem. Dwa tygodnie do ligi

16:24, 13.07.2019 KS Aktualizacja: 16:31, 13.07.2019

Pogoń Siedlce w pierwszym letnim sparingu rozegranym u siebie wygrała 1:0 z Motorem Lublin.

Trener Kamil Socha po raz kolejny przyglądał się nowym piłkarzom, jednak zaznaczył, że czas testów dobiega końca. Szkoleniowiec biało-niebieskich dodał również, że w kadrze zachowane zostaną 1-2 miejsca na zawodników, którzy nie wymagają testowania. W Pogoni próbowani byli: Rafał Babul (Ruch Wysokie Mazowieckie), Przemysław Banaszak i Marcin Kozłowski I (obaj Widzew Łódź), Bartosz Brodziński (Legia II Warszawa), Aya Diouf (Cova Piedade 23 – Portugalia), Norbert Wojtuszek (drużyna juniorów Cracovii) oraz Filip Żagiel (Chojniczanka Chojnice).

Pierwsze dwa kwadranse upłynęły pod znakiem optycznej przewagi Motoru. Pogoń ożywiła się w ostatnim kwadransie. W 33 minucie Bartosz Wiktoruk minął bramkarza lublinian i odegrał do Macieja Firleja, jednak jego strzał został zablokowany. Motor odgryzł się pięć minut później, kiedy Diouf wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Bartosza Mroczka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Piotr Smołuch świetnie interweniował po uderzeniu Piotra Darmochwała z kilku metrów.

Motor zaczął lepiej drugą połowę, jednak w miarę upływu czasu Pogoń prezentowała się coraz lepiej. Kilka akcji zostało przeprowadzony na dużym luzie, co dobrze rokuje na przyszłość. W 75 minucie Rafał Strączek sfaulował aktywnego Kacpra Skibickiego, po czym sędzia wskazał na wapno. Nieomylny z jedenastu metrów był Kamil Walków. Pogoń bez większych problemów dowiozła minimalną wygraną do końca.

W środę o 16:00 Pogoń zagra u siebie z Hapoelem Kfar Saba.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Walków 76 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 23. Adam Pazio (46, 55. Sebastian Krawczyk), 2. Bartosz Brodziński, 4. Aya Diouf, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 21. Marcin Kozłowski I) – 11. Jakub Romanowicz (46, 18. Kacper Skibicki), 29. Rafał Babul (46, 15. Norbert Wojtuszek), 8. Bartosz Wiktoruk (46, 24. Patryk Kostyk), 7. Piotr Marciniec (46, 27. Marcin Kozłowski II), 19. Przemysław Banaszak (46, 41. Filip Żagiel) – 17. Maciej Firlej (46, 9. Kamil Walków)