Zamknij

Wkład kominkowy: czy praktyczność przegra z estetyką?

15:51, 27.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:25, 01.07.2019

Panujące powszechnie przeświadczenie, że kominek w domu to brud, kurz, popiół i ciężkie powietrze, można obecnie włożyć między bajki. Nowoczesne wkłady kominkowe to rozwiązania, które pozwalają cieszyć się ogromną mocą grzewczą, ciepłem i ładnym wystrojem wnętrza bez żadnych skutków ubocznych. Czasy, gdy kominek faktycznie mógł brudzić i kopcić, już dawno minęły.

Rewolucja w branży kominkowej

Warto przypomnieć, czym w ogóle są wkłady kominkowe. Z technologicznego punktu widzenia to osobne urządzenia grzewcze, które montuje się podczas budowy klasycznego kominka na użytek domowy. Jednak zamiast stosowania rozwiązań sprzed dekad i paleniska otwartego, wkłady kominkowe stosuje się do palenisk zamkniętych, a one same wyposażone są w ochronne szyby. To właśnie one zapewniają czystość użytkowania i blokują wydostawanie się na zewnątrz różnych szkodliwych efektów spalania. Współczesne wkłady kominkowe (ich wygląd i parametry można sprawdzić na tematycznych stronach jak ta: https://sklep.komo.pl/wklady-kominkowe) są idealnym rozwiązaniem jako indywidualne źródło ogrzewania domu lub źródło pomocnicze wspomagające rozprowadzanie ciepła pochodzącego z innego systemu grzewczego.

Praktyczność wkładów kominkowych

Pod względem typowo praktycznym sprawdzą się w większości domów, ponieważ są energooszczędne i ekologiczne, w pełni wykorzystując swoją moc spalania. Wartość grzewcza wkładów kominkowych w niczym nie odbiera od tradycyjnych rozwiązań wykorzystujących paliwo opałowe. Jedno takie urządzenie może zapewnić wystarczającą moc grzewczą dla średniej wielkości domu, a koszt jego zakupu zwraca się w niższych opłatach za ogrzewanie w ciągu nawet dwóch lat.

Zachowana estetyka wnętrza

Wkłady kominkowe mają ogromną przewagę nad klasycznym kominkiem i... jego brakiem. Są wyjątkowo estetyczne, a dzięki unikalnej formie i elastyczności w dopasowywaniu się do wnętrza, można je zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Wkłady kominkowe montowane są w rogach, po bokach i w centralnej części ścian, więc układ architektoniczny domu nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo świetnie komponują się z meblami i innymi elementami wyposażenia wnętrz, stanowiąc dla nich doskonałe uzupełnienie estetyczne i wizualne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%