Zwycięstwo na pożegnanie

14:43, 19.05.2019 KS Aktualizacja: 20:28, 21.05.2019

Pogoń Siedlce zakończyła sezon zwycięstwem 1:0 z Ruchem Chorzów.

Trener Marcin Prasoł dokonał czterech zmian względem przegranego spotkania z Częstochowie. W kadrze meczowej ponownie zabrakło Adamów Mójty i Pazia. Między słupkami po raz pierwszy wiosną zaprezentował się Rafał Misztal.

Początek spotkania upłynął pod znakiem przewagi Pogoni. W 5 minucie Bartosz Wiktoruk ostemplował słupek chorzowskiej bramki. Niebiescy przezwyciężyli początkowy kryzys i zaczęli grać odważniej. Najlepszą sytuację dla gości miał Mariusz Idzik, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Siedlczanie w tym fragmencie spotkania grali niemrawo, jednak to było chwilowe. W 28 minucie z prawej flanki znakomicie dośrodkował Sebastian Krawczyk, a Rybskiemu nie pozostało tylko dołożyć stopę. Pięć minut później autor pierwszej bramki mógł zanotować asystę. 34-letni pomocnik świetnie dograł do Adama Mesjasza, który nieznacznie pomylił się. Kilka chwil później Kamil Walków niecelnie główkował po wrzutce aktywnego Rybskiego. W końcówce pierwszej połowy Pogoń przeważała, ale nie zdołała powiększyć prowadzenia. Do przerwy było 1:0 dla siedlczan.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnych ataków chorzowian. Sporo zagrożenia stwarzał Foszmańczyk, jednak jego celownik był źle skalibrowany. W 57 minucie Walków miał przed sobą tylko Smuga, ale nie zdołał go pokonać. Ruch odpowiedział strzałem Foszmańczyka, z którym poradził sobie Misztal przy wsparciu ofiarnie blokującego Wichtowskiego. W 64 minucie powinno być 2:0 dla Pogoni. Bochnak rozprowadził kontrę do Walkowa, ten odegrał do Tomasza Zająca, który nie był w stanie pokonać Smuga w sytuacji sam na sam. W kolejnym fragmencie spotkania z boiska wiało nudą.  W 80 minucie Idzik przestrzelił po wycofaniu Pawła Mandrysza. Rezerwowy piłkarz Ruchu zaprezentował swoją szybkość w kolejnej akcji, w której trącił piłkę przed wychodzącym Misztalem. Mandryszowi zabrakło jednak miejsca na dogonienie futbolówki. Pogoń odpowiedziała efektowną akcją Sebastiana Pociechy. Rezerwowy zakręcił Pawło Miahkowem i przerzucił piłkę na skraj pola karnego. Dariusz Brągiel miał dużo czasu, ale trafił wprost w Smuga. W 87 minucie Misztal efektownie interweniował po strzale Patryka Sikory zza szesnastki.

Przed Pogonistami okres roztrenowania i zasłużone urlopy. Pytanie tylko, w jakim składzie spotkają się biało-niebiescy na pierwszym treningu przed nowym sezonem. Tajemnicą poliszynela jest odejście Marcina Prasoła.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Bramka: Rybski 28

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (86, 15. Paweł Łydkowski), 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 4. Adam Mesjasz – 17. Mateusz Bochnak (74, 24. Sebastian Pociecha), 16. Bartosz Wiktoruk, 21. Piotr Marciniec, 18. Andrzej Rybski (58, 27, Kacper Szymankiewicz), 7. Tomasz Zając (66, 11. Dariusz Brągiel) – 9. Kamil Walków