Wesołe święta piłkarzy Pogoni

15:15, 20.04.2019 KS Aktualizacja: 10:50, 23.04.2019

Pogoń pokonała Błękitnych Stargard. Siedlczanie są już praktycznie pewni utrzymania w II lidze.

Trener Marcin Prasoł dokonał czterech zmian w podstawowej jedenastce. Szansę gry otrzymali Piotr Marciniec, Tomasz Margol, Kacper Szymankiewicz oraz Tomasz Zając. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy zgromadzeni na stadionie upamiętnili niedawno zmarłego Jana Niedźwiedzkiego.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem zdecydowanej przewagi Błękitnych. Piotr Smołuch zwijał się jak w ukropie, ale pozostał niepokonany. Siedlczanie przetrwali trudny okres i zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Pogoniści zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. Najpierw Margol celnie główkował po wrzutce Barłomieja Olszewskiego, a niedługo później Maciej Wichtowski wykorzystał jedenastkę na raty. Rzut karny został wywalczony przez Kamila Walkowa. Napastnik Pogoni miał szczęście w 33 minucie, ponieważ mógł zaliczyć swojaka. Piłka po jego strzale z głowy ostemplowała słupek siedleckiej bramki. W końcówce pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy nie przyniósł większych emocji. W 52 minucie koncentrację Smołucha sprawdził Michał Cywiński. Siedlczanie długo czekali na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali. Po wrzutce Olszewskiego z rzutu rożnego Rzepecki nie zapanował nad piłką, ale Walków nie zdołał wygarnąć piłki golkiperowi przyjezdnych. W 67 minucie padł kuriozalny gol dla Pogoni. Jakub Ostrowski został nabity przez Błyszkę, co zaskoczyło Rzepeckiego. Po swojaku na tablicy pojawiło się 3:0 dla gospodarzy. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Sebastian Pociecha przestrzelił z ostrego kąta. W 87 minucie Pogoń skonstruowała kapitalną akcję. Po wrzutce Walkowa setkę miał Marciniec, lecz Rzepecki popisał się skuteczną interwencją. Niewykorzystana sytuacja zemściła się momentalnie. Honorową bramkę dla Błękitnych zdobył po strzale z głowy aktywny od pierwszych minut Rogala. Ostatnie słowo należało do siedlczan. W ostatniej akcji meczu Walków pokonał Rzepeckiego w sytuacji sam na sam. Asystował Pociecha. Pogoń wygrała 4:1.

W Błękitnych zagrali byli piłkarze Pogoni: Piotr Kurbiel i Jakub Szrek.

W środę 24 kwietnia o 17:00 Pogoń zagra w Łęcznej z Górnikiem.

Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 4:1 (2:0)

Bramki: Tomasz Margol 19, Maciej Wichtowski 22, Jakub Ostrowski 67 sam, Kamil Walków 90+3 – Grzegorz Rogala 88

W 22 minucie Maciej Wichtowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (85, 15. Paweł Łydkowski) – 17. Mateusz Bochnak (72, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk, 27. Kacper Szymankiewicz (90, 5. Sebastian Krawczyk), 7. Tomasz Zając (53, 11. Dariusz Brągiel) – 9. Kamil Walków