Dotkliwa porażka w Sopocie

21:28, 13.04.2019 KS Aktualizacja: 21:01, 15.04.2019

Siedleccy rugbiści przegrali 10:27 z Ogniwem Sopot.

Pogoniści przystąpili do meczu z nożem na gardle. W piętnastce siedlczan zaszła jedna roszada względem przegranego meczu z Budowlanymi SA Łódź. Mateusz Lament zastąpił Tomasza Biernackiego.

Sopocianie zanotowali pierwsze przyłożenie w 7 minucie po serii przegrupowań. Po podwyższeniu Wojciecha Piotrowicza było 7:0. Kilka chwil później Władysław Grabowski opuścił boisko z powodu kontuzji. W 17 minucie sytuacja gospodarzy utrudniła się po żółtej kartce Radosława Bysewskiego. Grający w przewadze Pogoniści byli o włos do punktów, jednak czegoś zabrakło. W końcówce pierwszej połowy Pogoń straciła punkty (karne przyłożenie) i zawodnika (Sebastiana Mroza na 10 minut po żółtej kartce). Do przerwy Ogniwo prowadziło 14:0.

W 52 minucie Piotrowicz trafił z karnego. Na tablicy pojawił się wynik 17:0. Były zawodnik Pogoni ponownie dał o sobie znać dziesięć minut później z niewielkim okładem. Siedlczanie zdobyli pierwsze punkty w 72 minucie. Napór gości wreszcie przyniósł efekt w postaci przyłożenia Eduarda Wertyłećkiego. Chwilę później straty Pogoni zmniejszył Przemysław Rajewski. Ostatnie słowo należało jednak do sopocian, którzy wygrali 25:10.

W sobotę 27 kwietnia o 16:00 Pogoń podejmie KS Budowlani Łódź.

Ogniwo Sopot – Awenta MKS Pogoń Siedlce 27:10 (14:0)

Punkty dla Pogoni: Przemysław Rajewski 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P)

Pogoń: 1. Sebastian Mróz (55, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Peet Vorster (50, 17. Tomasz Gołąb), 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek (75, 17. Dawid Rajewski), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (51, 20. Dato Chaduneli), 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Mateusz Adamski (52, 22. Przemysław Rajewski), 11. Mateusz Lament (51, 30. Tomasz Biernacki, 70, 25. Adam Dudek), 12. Michał Węzka (75, 19. Marek Mirosz), 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari, 15. Anton Szaszero