Przedwczesna radość Pogoni

16:44, 23.03.2019 KS Aktualizacja: 18:14, 23.03.2019

Siedlczanie roztrwonili dwubramkowe prowadzenie i zremisowali 2:2 z ROW 1964 Rybnik. To już ósmy mecz Pogoni bez porażki.

Trener Marcin Prasoł dokonał dwóch roszad personalnych w składzie. Andrzej Rybski i Bartosz Wiktoruk zastąpili Adama Mesjasza i Sebastiana Pociechę.

Pierwsze minuty można śmiało określić jako badawcze. Biało-niebiescy nie musieli jednak długo czekać na okazję. W 9 minucie po wrzucie z autu piłka trafiła do Mateusza Bochnaka, ten zgrał ją do Damiana Mosiejki, który popisał się precyzyjnym strzałem przy słupku. Pięć minut później powinno być 2:0, ale defensor ROW wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Adriana Paluchowskiego. Rybniczanie obudzili się po dwóch kwadransach. W przeciągu kilkudziesięciu sekund Robert Tkocz i Michał Rostkowski sprawdzili umiejętności Piotra Smołucha. Golkiper Pogoni był bezbłędny.  W 42 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Dominik Zawadzki zapaśniczym chwytem powstrzymywał Macieja Wichtowskiego. Sytuacja działa się na oczach sędziego, więc musiał on wskazać na wapno. Gola do szatni strzałem z jedenastu metrów zdobył Mójta.

ROW zaczął drugą połowę z jedną zmianą, zaś Pogoń z okazją strzelecką. Rybski niecelnie główkował po wrzutce Adama Pazia. W 52 minucie ROW skonstruował dość przypadkową akcję. W jej finale wysoko nad poprzeczką strzelił Mateusz Bukowiec. W odpowiedzi do sytuacji strzeleckiej doszedł Wiktoruk, lecz przestrzelił. W 66 minucie ROW zdobył bramkę kontaktową. Bartosz Giełażyn dołożył głowę po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły. W 70 minucie Paluchowski znakomicie zgrał do Kamila Walkowa, który pognał przez pół boiska na bramkę strzeżoną przez Kacpra Rosę. Rezerwowy napastnik przestrzelił w 100-procentowej sytuacji. Na kwadrans przed końcem meczu rybniczanie doprowadzili do wyrównania. Po centrze z kornera najwięcej zimnej krwi w szesnastce gospodarzy zachował Przemysław Brychlik. W końcówce żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej okazji do zmiany rezultatu. Pogoń zremisowała 2:2 z ROW.

W środę 27 marca o 15:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Resovią.

Pogoń Siedlce - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)

Bramki: Damian Mosiejko 9, Adam Mójta 44 k - Bartosz Giełażyn 66, Przemysław Brychlik 75

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 14. Bartłomiej Olszewski - 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (71, 27. Kacper Szymankiewicz), 18. Andrzej Rybski (67, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (78, 7. Tomasz Zając) - 87. Adrian Paluchowski