Minus 30 w Krakowie

13:51, 20.03.2019 KS Aktualizacja: 13:51, 20.03.2019

PGE MKK Siedlce przegrał 60:90 z Wisłą Can-Pack Kraków.

Zdecydowany faworytem zaległego meczu 18 kolejki był team z Krakowa. Tym większym, że PGE MKK udał się do dawnej stolicy Polski w zaledwie 7-osobowym składzie. Wisła od pierwszej piłki narzuciła swoje warunki gry i systematycznie budowała przewagę punktową. Po kwadransie Biała Gwiazda prowadziła 42:17. W tym momencie na parkiecie po stronie gospodyń grała rezerwowa piątka. PGE MKK nawiązał walkę z drugim garniturem Wisły, ale przerwy i tak przegrywał 25:51.

Trzecia kwarta była ofensywna. Wisła w ciągu 10 minut powiększyła swoją przewagę o dziesięć punktów. Ostatnia odsłona spotkania nie była aż tak efektowna. Koszykarki obu drużyn wystrzelały się tuż po przerwie. PGE MKK wygrał czwartą kwartę, ale cały mecz przegrał 60:90.

W sobotę 23 marca o 17:00 PGE MKK zagra w Gdańsku z Politechniką. Dwa dni później PGE MKK podejmie CCC Polkowice.

Wisła Can-Pack Kraków - PGE MKK Siedlce 90:60 (29:12, 22:13, 31:21, 8:14)

PGE MKK: Mollov 20 (12 zbiórek), Urbaniak 15, Ikstena 13, Omerbašić 10, Bacik 2, Mołłow, Zieniewska