Zamknij

Doradca kredytowy - kiedy i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy

13:00, 08.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:03, 08.03.2019
Skomentuj

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to bardzo odpowiedzialna umowa. Wiąże się ona z wieloma zobowiązaniami wobec banku i trwa przez dłuższą część naszego życia. Nic więc dziwnego, że wiele osób boi się zaryzykować i odkłada swoje plany dotyczące kupna nowego mieszkania lub domu na kolejne lata. Tym bardziej, jeśli wiele kwestii po spotkaniu z pracownikiem banku jest dla nas niejasnych. Istnieje rozwiązanie dla osób obawiających się o zawiłości przedstawione w ofercie. W takich przypadkach pomocny może okazać się doradca kredytowy.

Kim jest doradca kredytowy?

Obowiązkiem doradcy kredytowego jest pomoc w wyborze odpowiedniej oferty kredytowej. Osoba ta współpracuje z wieloma bankami i ma dostęp do najświeższych ofert przedstawianych klientom przez instytucje finansowe. Dzięki temu jest w stanie przedstawić klientowi wachlarz możliwości propozycji z wszystkich dostępnych banków. Według założeń stanowiska nie jest on powiązany z żadnym bankiem, stąd też jego zdanie powinno być jak najbardziej obiektywne i odpowiadające oczekiwaniom klienta.

Banki bardzo często zmieniają swoje oferty. Dlatego też dobry doradca kredytowy jest zawsze najlepiej poinformowany. Jeżeli natrafimy na osobę uczciwie wykonującą swoją profesję, to możemy być pewni, że zrobi ona wszystko, aby przed ostatecznym podpisaniem umowy wszystko, co zostało w niej zawarte, było dla nas zrozumiałe. Ponadto wizyta u takiego doradcy wiąże się z oszczędnością czasu. Zamiast wędrować od drzwi do drzwi banków, możemy udać się do jednej osoby i dowiedzieć się o wszystkich dostępnych ofertach.

Zlecając odpowiedniemu pośrednikowi reprezentowanie naszych interesów w banku, jesteśmy w stanie otrzymać lepsze warunki, niż gdybyśmy sami próbowali coś negocjować. Banki mając na uwadze kolejne współprace z doradcami i kolejnych nowych klientów przygotowują nawet specjalne oferty do nich skierowane, aby zachęcić klienta i wyróżnić się czymś spośród propozycji konkurencji. Nie bądźmy też nadmiernymi optymistami. Nie oznacza to, że wszystko, co będziemy oczekiwali, zostanie dzięki doradcy kredytowemu spełnione, a bank ulegnie każdej wymagającej propozycji.

Kolejnym atutem wynikającym z tej współpracy jest zadbanie o wszystkie potrzebne dokumenty po stronie doradcy. Co więcej, osoba ta może nam pomóc np. przy sporządzeniu umowy przedwstępnej. Trzeba też pamiętać, że rynek nieruchomości bywa ryzykowny, a nasz kapitał odgrywa tu największą rolę. Dlatego należy śledzić na bieżąco każdy podejmowany przez nas krok. Zdarzają się przypadki, w których można trafić na osobę nieuczciwą lub niekompetentną w stosunku do wykonywanego zawodu. W takich przypadkach trzeba być czujnym, aby w odpowiednim momencie zareagować.

Współpraca z doradcą kredytowym nie musi się kończyć wraz z podpisaniem umowy. Klient może chcieć zmiany warunków umowy lub poradzić się w nurtujących go sprawach związanych z kredytem. W takich przypadkach dobrze jest, aby kontrolowała to osoba, z którą konsultowaliśmy się przed podpisaniem umowy kredytowej (przeczytaj również: https://blogkredytowy.pl/doradca-kredytowy-obowiazki/).

Doradca kredytowy otrzymuje wynagrodzenie od banku z tytułu realizacji kredytu. Klient nie powinien obawiać się o dodatkowe koszty. Dlaczego banki chętnie wypłacają doradcom prowizje? Tym bardziej że żadna z tych osób nie jest zatrudniona przez bank. Powód jest prosty, banki chcą utrzymać jak najdłużej klientów przy sobie. Umożliwia im to między innymi pośrednik, jakim jest doradca. Banki również są spokojne o kwestie formalne. Każdy druk i formularz pod okiem doradcy jest dobrze wypełniony, przez co każdy jest na wygranej pozycji w tej sytuacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%