Zamknij
REKLAMA

Kiedy wrócą wesela? Minister zdrowia daje nadzieje nowożeńcom!

15:00, 07.03.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Jaki będzie 2021 rok dla branży weselnej i nowożeńców? Minister zdrowia Adam Niedzielski dał nieco nadziei młodym parom, że śluby, choć niewielkie, już niedługo będą możliwe. 

Początek sezonu weselnego zbliża się nieubłaganie. Poprzedni rok dla branży i nowożeńców był trudny. Wiele par przenosiło swoje uroczystości na 2021 rok licząc, że uda się zorganizować duże wesele. 

Wygląda jednak na to, że organizacja dużych imprez w tym roku nie będzie możliwa. Skromniejsze wesela, być może, już niedługo wrócą. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej mówił, że "nastawienie do obostrzeń się zmienia".

- Część społeczeństwa jest zaszczepiona, ok. 20-25 proc. ma już przeciwciała, więc nasze decyzje dotyczące luzowania obostrzeń będą odważniejsze – mówił Niedzielski.

Polska wprawdzie jest na fali wznoszącej, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem, ale szczyt trzeciej fali spodziewany jest za miesiąc. To właśnie wtedy może zapaść decyzja o otwieraniu branży weselnej.

- Jeśli po świętach będziemy mieć apogeum zakażeń za sobą, będziemy wznawiać działania wszystkich zamkniętych sektorów - mówił szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister wyjaśniał jednak, że odmrażanie poszczególnych sektorów gospodarki będzie odbywać się "małymi krokami". To oznacza, że o dużej, hucznej imprezie, przynajmniej nie od razu, nie ma mowy.

Będą obowiązywały limity zaproszonych gości. Niedzielski dodawał, że po otwarciu branży na weselu początkowo będą obowiązywały limity poniżej 50 gości. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%