Zamknij
REKLAMA

Amerykański gigant ogłasza start polskiego serwisu! Ruszyła rejestracja

13:20, 27.01.2021 | Źródło: Wirtualne Media / Business Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Amerykański gigant, firma Amazon rozpoczyna prace nad uruchomieniem w Polsce własnej platformy. Serwis Amazon.pl. ma zapewnić klientom nowy wymiar zakupów. Sprzedawcy zainteresowani transakcjami na platformie mogą już rejestrować swoje konta.

Serwis podkreśla, iż zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Amazon ogłosił, że przedsiębiorcy z Polski, którzy chcą prowadzić sprzedaż na jego platformie, mogą rejestrować swoje konta w polskojęzycznej wersji panelu Seller Central. Jest on dostępny pod adresem sell.amazon.pl.

- Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok - cytuje portal wirtualnemedia.pl Alexa Ootesa, wiceprezesa ds. rozwoju Amazona w Unii Europejskiej.

Jak poinformowano w komunikacie ponad 50 proc. towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. 

- Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni, więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku - podano w komunikacie.

Amazon jest obecny w naszym kraju od 2014 roku. Koncern od tego czasu posiada w Polsce swoje centra logistyczne. O oficjalnym wejściu na polski rynek sprzedażowy w kontekście firmy mówiło się od kilku lat.

Amazon ma konkurować głównie z Allegro.

- Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej - niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie - z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce - dodał Alex Ootes.

(Źródło: Wirtualne Media / Business Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%