Zamknij
REKLAMA

Proboszcz chce jasnej deklaracji i wciska dokument do podpisu! Bez tego ani rusz

09:02, 26.01.2021 | Źródło: Gorlice24.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Bez pisemnej deklaracji ws. "strajku kobiet" nie otrzymasz bierzmowania. Podpisanego dokumentu wymaga proboszcz w Ropicy Polskiej w Małopolsce. 

Uczniowie, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej otrzymali od proboszcza zaskakujący dokument.

Jak informuje portal gorlice24.pl, młodzież musi zadeklarować, że nie popiera "postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary".

Portal dodaje również, że "nastolatkowie zmuszani są proboszcza do zatracenia posiadania własnego zdania, a proboszcz odmawia im wolności wyrażania poglądów stosując wobec nich szantaż".

- Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. 'strajku kobiet'" - taka treść widnieje na dokumencie i należy to obilgatoryjnie podpisać. 

Co jeszcze znalazło się w treści oświadczenia, którą otrzymali młodzi parafianie z Ropicy?


źródło: Gorlice24.pl

Ksiądz zwraca uwagę na rozpowszechniane treści w portalach społecznościowych. Młodzież, zgodnie z podsuniętym przez proboszcza dokumentem, powinna zadeklarować, że usunęła bądź dzień, w którym to zrobi, ze swoich kont w serwisie społecznościowym treści związanych się strajkiem kobiet. 

Na końcu oświadczenia jest również prośba o przebaczenie za nierozsądne zachowania.

(Źródło: Gorlice24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

nie byłem i piekielnnie byłem i piekieln

1 0

polecam nie przystępować do bierzmowania :) 13:29, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%